در گفتگو با مهر؛

فخریه كاشان: بخاطر قانون بازنشستگی از وزارت راه كناره گیری كردم

فخریه كاشان: بخاطر قانون بازنشستگی از وزارت راه كناره گیری كردم

شیك بار: مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به علت تبعیت از قانون بازنشستگی، از وزارت راه و شهرسازی كناره گیری كرده ام.اصغر فخریه كاشان در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه به دنبال اجرای قانون بازنشستگی از وزارت راه و شهرسازی خداحافظی كرده است، تصریح كرد: دیگر بنا ندارم در حوزه مسائل این وزارت خانه و خرید هواپیما مصاحبه ای با رسانه ها داشته باشم.
به گزارش شیك بار به نقل از مهر، فخریه كاشان كه در دولت های بنی صدر و سازندگی معاونت ارزی بانك مركزی را عهده دار بود، بعد از بیشتر از دو دهه سكوت و كناره گیری از مسئولیت ها به علت بازنشستگی، بار دیگر در دولت حسن روحانی به كار گرفته شد. وی از جانب عباس آخوندی در ۲۶ بهمن ۹۲ به سمت مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل منصوب گردید.
وی سرپرستی گروه مذاكره كننده با شركت های ایرباس، بوئینگ و ای تی آر را بر عهده داشت؛ ایران بعنوان یكی از قراردادهای برجامی، توانست قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیما با این سه شركت را به صورت پرداخت ۳۳۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی بعنوان پیش پرداخت و الباقی به صورت فاینانس به امضا برساند. اما در عمل آنچه نصیب ایران ایر شد، ۳ فروند ایرباس و ۱۳ فروند ای تی آر بود كه هزینه همه این هواپیماها به صورت نقد از صندوق توسعه ملی پرداخت گردید.
فخریه كاشان كه در اواسط سال ۹۴ از جانب آخوندی به سِمت قائم مقامی وزیر راه در امور بین الملل منصوب گردید، در اردیبهشت سال ۹۷ و به دنبال ابلاغ مصوبه دولت در خصوص حذف پست قائم مقامی، استعفا داد اما بلافاصله بار دیگر بعنوان مشاور آخوندی در امور بین الملل منصوب گردید.

1397/08/15
15:09:26
5.0 / 5
2460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری