مهر خبر می دهد؛

تداوم ركود تورمی در شهریور، افزایش ۲ برابری قیمت مسكن در منطقه ۵

تداوم ركود تورمی در شهریور، افزایش ۲ برابری قیمت مسكن در منطقه ۵

شیك بار: جدیدترین آمار رسمی درباره بازار مسكن شهر تهران در شهریور ماه امسال نشان داده است كه بیشترین افزایش قیمت مسكن در شهریور ماه به منطقه ۵ با افزایش ۹۳.۵ درصدی اختصاص داشته است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی درباره تحولات بازار مسكن شهر تهران در شهریور ماه امسال نشان داده است كه تعداد معاملات واحدهای مسكونی آپارتمانی شهر تهران در شهریور ماه ۱۰ هزار و ۵۳۷ واحد بود كه نسبت به مردادماه سال جاری (با انجام ۱۳ هزار و ۱۲۰ فقره معامله)، ۱۹.۷ درصد و نسبت به شهریورماه سال قبل (با امضای ۱۵ هزار و ۷۵۱ فقره معامله) ۳۳.۱ درصد كاهش نشان داده است.
همچنین این گزارش می افزاید: از میان مناطق ۲۲ گانه تهران منطقه ۵ با هزار و ۴۷۵ فقره معامله معادل ۱۶.۵ درصد بیشترین تعداد معاملات و منطقه ۱۹ با ۴۸ فقره معامله معادل ۰.۵ درصد معاملات مسكن شهر تهران كمترین تعداد معاملات واحدهای مسكونی را به خود مختص كرده است.
همچنین برپایه اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع واحد مسكونی در ماه گذشته (شهریور ۹۷) ۸ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان بود كه نسبت به مردادماه امسال (با دارا بودن میانگین قیمتی ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان در هر متر مربع) ۹.۳ درصد و نسبت به شهریور سال قبل (با دارا بودن میانگین قیمتی متری ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان) ۷۳.۴ درصد افزایش نشان داده است.
گران ترین منطقه تهران منطقه یك با میانگین هر متر واحد مسكونی ۱۷ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و ارزان ترین منطقه در پایتخت، منطقه ۱۸ با متوسط هر متر واحد مسكونی سه میلیون و ۴۷۰ هزار تومان اعلام شده است.
بیشترین رشد قیمت متوسط هر متر واحد مسكونی در شهریور ماه امسال نسبت به شهریور ۹۶ به منطقه ۵ پایتخت به میزان ۹۳.۵ درصد بوده كه به این معناست كه متوسط قیمت مسكن در این منطقه نسبت به سال قبل حدودا رشد دو برابری داشته است.
این گزارش می افزاید: توزیع قیمتی واحدهای مسكونی معامله شده در ماه گذشته برپایه سن بنا، نشان داده است كه واحدهای با سن كمتر از ۵ سال بیشترین قیمت را به خود اختصاص دادند كه متوسط قیمت این واحدها ۹ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان در هر مترمربع است.
همچنین آپارتمان های با عمر بین ۱۶ تا ۲۰ سال ساخت و با متوسط قیمت ۷ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان در هر متر، كمترین قیمت واحد مسكونی از نظر سن بنا در ماه گذشته بشمار می رود. ضمن اینكه واحدهای زیر ۵ سال بیشترین سهم خرید و فروش و معادل ۳۹ درصد معاملات مسكن شهریور را به خود اختصاص دادند ولی واحدهای بالای ۲۰ سال ساخت با اختصاص ۱۲.۶ درصد معاملات به خود، كمترین سهم از خرید و فروش مسكن در ششمین ماه سال جاری بشمار می رود.
بررسی توزیع فراوانی تعداد معاملات مسكن بر حسب قیمت هر متر مربع در این ماه نشان داده است بیشترین سهم معاملات در شهریور ماه به واحدهای مسكونی بالای ۱۲ میلیون تومان در هر متر و با كسب ۱۸.۵ درصد معاملات اختصاص دارد. كمترین آن هم به واحدهای زیر دو میلیون تومان در هر متر و با كسب ۰.۶ درصد معاملات تعلق داشته است.

1397/08/02
19:38:10
5.0 / 5
2112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری