علیخانی به مهر خبر داد؛

بررسی گزینه های شهرداری همزمان با كوشش برای ماندن افشانی

بررسی گزینه های شهرداری همزمان با كوشش برای ماندن افشانی

شیك بار: رئیس كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار داشت: برای آنكه فرصت را از دست ندهیم همزمان با كوشش برای باقی ماندن آقای افشانی گزینه های شهرداری را هم بررسی می نماییم.محمد علیخانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جزئیات جلسه هم اندیشی بامداد امروز اظهار داشت: دو مبحث وضعیت شهردار و برنامه پنج ساله سوم شهرداری مورد بحث قرار گرفت و قرار بر این شد اصلاحاتی انجام و پیشنهادات كمیسیون ها در صحن به رای گذاشته شود.
وی افزود: اگر كلیات با اصلاحات رای بیاورد كه برنامه در دستور كار قرار می گیرد و اگر نه برنامه به شهرداری برگردانده می گردد هم اكنون اصلاحات در كمیسیون ها شروع شده است.
علیخانی در ادامه با اشاره به بررسی مبحث شهردار اظهار داشت: ظاهرا مقرر است استفساریه ای از جانب تعدادی از نمایندگان مجلس عرضه شود، قرار بود طرح دو فوریتی در این رابطه تهیه شود كه به جز مبحث شهردار دو مبحث دیگر مطرح بود و این دو مبحث با استفاده از دیگر حل شد و تنها وضعیت شهردار تهران ماند ازاین رو دو فوریت متوقف گردید. هم اكنون تعدادی از نمایندگان مبحث استفساریه را دنبال می كنند.
علیخانی افزود: برای آنكه در كنار كوشش برای ماندن افشانی فرصت برای انتخاب شهردار را از دست ندهیم با وجود آنكه طرفدار ماندن شهردار كنونی برای ثبات مدیریت هستیم اما تلاش می نماییم وقت را از دست ندهیم و گزینه های مورد نظر را بررسی نماییم. علیخانی با اشاره به اینكه آخرین فرصت قانونی حضور شهردار ۲۴ آبان ماه است، اظهار داشت: به جهت اینكه از این ظرفیت زمانی استفاده نماییم و دیگر سرپرستی برای شهرداری انتخاب نكنیم، شورا در همین زمان گزینه های پیشنهادی را بررسی می كند. وی در مورد اینكه آیا مكانیزم انتخاب شهردار مانند دوره گذشته است؟ اضافه كرد: مقرر است روز یكشنبه كه شهردار هم حضور دارد، چگونگی روند انتخاب شهردار مورد بررسی قرار گیرد. رئیس كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تاكید كرد: هرگاه قانون امكان حفظ شهردار را به ما داد، روند بررسی انتخاب متوقف می گردد.


1397/08/01
20:18:17
5.0 / 5
2028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری