در جلسه با پیمانكاران مطرح شد؛

تاكید شهردار تهران بر افتتاح سریع تر خط ۶ مترو

تاكید شهردار تهران بر افتتاح سریع تر خط ۶ مترو

شیك بار: شهردار تهران در جلسه با پیمانكاران خط ۶ مترو بر لزوم افتتاح سریع تر این خط تاكید نمود.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، شهردار تهران بامداد امروز با حضور در كارگاه خط ۶ متروی تهران ضمن بازدید از جزئیات روند اجرای پروژه بر لزوم افتتاح سریع تر آن تاكید نمود. محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و شهربانو امانی دیگر عضو شورای شهر هم از دیگر حاضران در این نشست بودند. در ابتدای جلسه پیمانكاران ضمن تشریح روند پروژه اعلام نمودند بیش از ۹۴ درصد از پروژه اجرا شده است و در صورت تامین اعتبارات باقی مانده، فاز اول آن در آبان ماه سال جاری افتتاح می گردد. شهردار تهران پیوند زدن افتتاح پروژه ها به تامین باقی مانده اعتبارات از جانب برخی پیمانكاران را نگاهی نادرست دانست و اظهار داشت: باید هر چه زودتر و در نخستین فرصت فاز اول این پروژه (فاز جنوبی) راه اندازی شده تا مردم از آن استفاده كنند. شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: انتظار ما از پیمانكاران پروژه این بود كه طبق پیش بینی ها مدت ها قبل، بخشی از این خط را افتتاح می كردند. در بخشی از این جلسه محسن هاشمی هم با یادآوری سوابق طولانی خود در مدیریت متروی تهران، با اشاره به هزینه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی این پروژه، به مرحله افتتاح نرسیدن هیچ یك از بخش های آن را غیرمنطقی دانست. وی خطاب به پیمانكاران پروژه ضمن یادآوری قول پیشین آنان برای افتتاح پروژه تا مرداد ۹۶ آنان را به افزایش كوشش برای افتتاح سریع تر این پروژه سفارش كرد و اظهار داشت: باید در كوتاه ترین زمان ممكن و یا آبان ماه آینده كه خودتان وعده می دهید فاز اول این پروژه افتتاح شود و البته همزمان می توانید پیگیر تامین باقی مانده منابع مالی باشید.

در ادامه این جلسه پیمانكاران خط ۶ مترو اعلام نمودند كه در تمامی مراحل، پروژه بالای ۹۲ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است و از خصوصیت های بارز این خط رعایت استاندارد NFPA-۱۳۰ است كه بر مبنای آن حداكثر فاصله یك فرد در تونل های مترو تا خروجی ۳۸۱ متر است. همینطور جدیدترین آیین نامه های ارتعاش در احداث تونل های این خط رعایت شد، به صورتی كه زمانی كه تونل مترو از زیر بیمارستان قلب شریعتی عبور می كرد سیستم های این بیمارستان با كم ترین ارتعاش مواجه گشتند.

از نكات دیگر خط ۶ متروی تهران، پیش بینی جا به جایی روزانه یك میلیون و ۱۹ هزار و ۴۰۰ مسافر و جا به جایی ۳۶ هزار مسافر در ساعات پیك است.

به قول پیمانكاران، فاز اول پروژه از ایستگاه دولت آباد تا ایستگاه امام حسین (ع) راه اندازی خواهد شد و كل پروژه تا آخر ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

1397/06/05
14:08:23
5.0 / 5
2044
تگهای خبر: بار , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری