یك مقام مسئول اعلام كرد:

آخر عملیات اعزام حجاج با انجام ۳۱۵ پرواز

آخر عملیات اعزام حجاج با انجام ۳۱۵ پرواز

شیك بار: قائم مقام مدیرعامل شركت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاه‎ها، از اتمام پروازهای رفت حج با انجام ۳۱۵ پرواز اطلاع داد.


به گزارش شیك بار به نقل از صدا و سیما، حسین اسفندیاری اظهار داشت: پروازهای رفت زائران خانه خدا كه از ۲۷ تیر شروع شده بود روز گذشته با انجام سیصد و پانزدهمین پرواز در همه ۱۹ فرودگاه ویژه اعزام حجاج به آخر رسید.
وی در مورد تعداد پروازهای انجام شده در هر یك از فرودگاه‎ها اظهار داشت: تا آخر عملیات رفت حج مجموعاً ۳۱۵ پرواز انجام شد كه ۹۱ پرواز در فرودگاه امام خمینی(ره)، ۳۶ پرواز در فرودگاه مشهد، ۲۷ پرواز در فرودگاه اصفهان، ۱۸ پرواز در فرودگاه اهواز، ۱۷ پرواز در فرودگاه شیراز، ۱۷ پرواز در فرودگاه همدان، ۱۴ پرواز در فرودگاه گرگان، ۱۳ پرواز در فرودگاه تبریز، ۱۲ پرواز در فرودگاه كرمان، ۱۲ پرواز در فرودگاه ساری، ۱۱ پرواز در فرودگاه یزد، ۱۰ پرواز در فرودگاه بیرجند، ۱۰ پرواز در فرودگاه ارومیه، ۷ پرواز در فرودگاه زاهدان، ۵ پرواز در فرودگاه زنجان، ۵ پرواز در فرودگاه كرمانشاه، ۴ پرواز در فرودگاه بندرعباس، ۴ پرواز در فرودگاه بوشهر و ۲ پرواز در فرودگاه رشت انجام شده است. البته ۴ پرواز مربوط به عوامل و كارگزاران حج بود كه قبل از آن اعزام شدند.
اسفندیاری با اشاره به اینكه ۱۵۶ پرواز با انتقال حدود ۴۲ هزار زائر به فرودگاه مدینه انجام شده و همینطور ۱۵۹ پرواز با حدود ۴۴ هزار زائر به فرودگاه جده رفته است، اظهار داشت: از این بین ۱۸۶ پرواز توسط شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ۱۲۹ پرواز توسط شركت هواپیمایی سعودی انجام شده است.
قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاه‎ها با اشاره به اینكه در حین انجام عملیات حج به همراه مسئول عملیات حج با حضور در چند فرودگاه، از نزدیك روند خدمت‎رسانی به زائران خانه خدا و انجام پروازها را بررسی و نظارت كرده است، اظهار داشت: با عنایت به جلساتی كه به صورت مستمر هم در ستاد و هم در فرودگاه‎ها انجام شد و هماهنگی‎هایی كه با عوامل مختلف درون فرودگاه و بیرون از آن انجام شد در مجموع امسال عملیات حج خوبی را پشت سر گذاشتیم و می‎توان اظهار داشت كه نسبت به سال ۹۶ كه شرایط ویژه‎ای حاكم بود و فرصت زیادی برای آماده‎سازی نداشتیم بسیار بهتر انجام شد.
وی اضافه كرد: خوشبختانه در هیچ فرودگاهی از نظر امكانات مربوط به فرودگاه با مشكلات فنی، عملیاتی و تسهیلاتی روبرو نشدیم و همه بخش‎ها كارهای‎شان را به خوبی انجام دادند. میزان تاخیرات هم بسیار كمتر از سال قبل بود. تنها در دو سه فرودگاه به علت بروز نقص فنی در هواپیماها تأخیرات زیادی به وجود آمد.
اسفندیاری با ابراز امیدواری از اینكه زائران و خانواده آنها از عملیات حج امسال راضی باشند اظهار داشت: بزودی برای پروازهای بازگشت حجاج برنامه‎ریزی های لازم را انجام خواهیم داد. نخستین پرواز در روز ۵ شهریور در فرودگاه بوشهر به زمین خواهد نشست و آخرین پرواز هم در ۲۴ شهریور به وطن باز خواهد گشت. ازاین رو زمان زیادی نداریم و این نكته هم باید در نظر گرفته شود كه پروازهای بازگشت همیشه از پروازهای رفت حساس‎تر است؛ چراكه حجاج بعد از یك ماه به وطن باز می‎گردند و خستگی‎هایی دارند و از طرفی خانواده‎های آنها هم چشم انتظارشان هستند و با اشتیاق و تعداد بیشتری برای استقبال آنها به فرودگاه‎ها می‎روند.

وی در انتها اعلام نمود كه برنامه‎های مربوط به عملیات برگشت حجاج ظرف چند روز آینده اطلاع‎رسانی خواهد شد.

1397/05/26
13:16:37
5.0 / 5
2695
تگهای خبر: شركت , فرود , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری