عضو شورای شهر تهران؛

خانه پدری فرخزاد به حال و احوال قدیم باز می گردد

خانه پدری فرخزاد به حال و احوال قدیم باز می گردد

شیك بار: یك عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از خانه پدری فروغ فرخزاد اظهار داشت: خانه فروغ به همان حال و احوال روزهایی كه فروغ در آن زندگی می كرد، باز خواهد گشت.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، روز گذشته حجت نظری عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه علی محمد سعادتی مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱، جمعی از مدیران شهری و خبرنگاران از خانه پدری فروغ فرخزاد بازدید و شرایط ثبت میراثی این خانه را بررسی كردند. حجت نظری با بیان این كه امیدواریم بتوانیم با تعاملی كه بین صاحب ملك و شهرداری تولید خواهد شد به نتیجه مثبتی دست یابیم، اضافه كرد: با عنایت به الحاقات زیادی كه طی سال های گذشته توسط مالك فعلی به خانه پدری فروغ افزوده شده است؛ اگر بتوانیم تملك ملك را به دست آوریم با عنایت به اسناد و مدارك و گفته های شاهدان الحاقات برداشته خواهد شد و خانه فروغ به همان حال و احوال روزهایی كه فروغ زندگی می كرد باز خواهد گشت. وی با اشاره به این كه مدیریت شهری دید اقتصادی نسبت به این ملك ندارد، افزود: تلاش ما بر آن است كه حافظه تاریخی شهر را حفظ نماییم و قصد نداریم مالكان خانه متضرر شوند. به قول این عضو شورای اسلامی شهر تهران، خانه پدری فروغ فرخزاد تا هفته آینده ثبت خواهد شد و امیدواریم در كنار ثبت تملك هم صورت گیرد. وی تصریح كرد: مدارك كامل شده و اسناد نشان داده است كه اینجا ملك پدری فروغ فرخزاد است و او مدتی را در اینجا زندگی كرده است. احیانا این ملك واجد ارزش فرهنگی شناخته خواهد شد و پس از آن وارد مراحل اداری ثبت می گردد.

نظری همینطور در مورد تملك خانه پدری فروغ فرخزاد اظهار داشت: شهرداری منطقه ۱۱ آمادگی دارد اینجا را تملك كند اما پیشنهاد بهتر این است كه با مالكین برای تهاتر ملك توافق صورت گیرد تا مالكین با رضایتی كه ان شاء الله اعلام خواهند كرد، بتوانند یكی از املاكی را كه به آن ها پیشنهاد می گردد تهاتر كنند. شهرداری منطقه ۱۱ هم باید سریع دست به كار شود و ما در شورای شهر این آمادگی را داریم كه این روند را تسریع بخشیم.

1397/05/17
16:44:06
5.0 / 5
2161
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری