وزیر راه و شهرسازی؛

باید همه ظرفیت های حمل و نقل را برای صادرات و واردات فعال نماییم

باید همه ظرفیت های حمل و نقل را برای صادرات و واردات فعال نماییم

شیك بار: وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر فعال سازی حمل ونقل بار هوایی از فرودگاه امام(ره) اظهار داشت: در شرایط جدید خیلی مهم می باشد كه امكانات بخش های مختلف حمل و نقل را برای صادرات و واردات بار فعال نماییم.به گزارش شیك بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه مراسم افتتاح ۸ طرح توسعه ای در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) طرح های متعددی را برای افزایش قدرت سرویس دهی فرودگاه در نظر داریم.
وی افزود: امروز چندین طرح افتتاح شدند؛ یكی از این طرح ها توسعه محل پارك هواپیما و تخلیه و بارگیری كه اصطلاحا اپرون نامیده می شود، بود. چیزی در حدود ۹۰ هزار متر مربع اپرون به بخش كارگوی (باری) فرودگاه افزوده شد.
آخوندی توسعه امكانات نقل و انتقال بار را در شرایط جدید و با عنایت به فشارهای آمریكا حائز اهمیت توصیف كرد و اظهار داشت: باید بتوانیم فرودگاه امام خمینی را تجهیز نماییم تا در بخش بار هوایی فعال شود. در شرایط جدید خیلی مهم می باشد كه امكانات مختلف بخش های مختلف حمل و نقل را برای صادرات و واردات بار فعال نماییم.
وی با اشاره به اینكه همینطور ۱۱۱ هزار متر هم اپرون مسافری فرودگاه در بخش غربی این مجموعه افتتاح شد، با اشاره به افزایش تسهیلات برای مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: نكته دیگری كه رخ داد این بود كه در ترمینال مسافری چیزی بیش از ۲۰۰۰ متر فضای جدید برای استراحت و استفاده مسافران ورودی و خروجی و ترانزیت تعبیه شد.
این مقام مسئول افزود: همینطور سالنی جدید برای مسافران خارجی كه وارد فرودگاه می شوند و در نظر دارند ویزای خویش را دریافت نمایند، راه اندازی شد.
آخوندی اضافه كرد: در این سالن تمام امكانات از قبیل دریافت روادید، دریافت بیمه، پرداخت عوارض، امكانات رفاهی و... در یك نقطه تجمیع شده تا مسافر خارجی با آسایش خاطر بتواند ویزای خویش را دریافت كند.
این عضو كابینه دولت دوازدهم افزود: این در این شرایط سخت تحریم ها، چنین اقداماتی می تواند امكانات و تسهیلات بیشتری را برای خارجی هایی كه چه در بخش گردشگری و چه با انگیزه تجاری وارد ایران می شوند، فراهم آورد.
آخوندی در انتها اظهار داشت: تمام تلاش ما این بوده كه در فرودگاه امام خمینی بتوانیم سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری را برای افزایش ظرفیت و بهبود خدمات رسانی به مسافران ارتقا دهیم.
در حاشیه این مراسم وزیر راه وشهرسازی همینطور از ترمینال سلام و مراحل توسعه آن بازدید نمود.

1397/05/05
14:04:46
5.0 / 5
2559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری