عضو شورای شهر تهران تذكر داد؛

ضرورت مقابله با خویشاوند گزینی در شهرداری تهران

ضرورت مقابله با خویشاوند گزینی در شهرداری تهران

شیك بار: رئیس كمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران به خویشاوند گزینی در شهرداری تهران اشاره و در این ارتباط تذكر داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، مجید فراهانی در ارتباط با انعقاد هر گونه رابطه استخدامی بستگان مدیران ارشد شهرداری تهران و واحدهای تابعه در زمان تصدی مسئولیت تذكر داد.
وی در این خصوص اظهار داشت: مدت های مدیدی است كه شهرداری تهران همانند خیلی از دستگاه های عمومی كشور از بیماری مزمن «خویشاوند گزینی» رنج می برد.
فراهانی اضافه كرد: متاسفانه چندین دهه است كه شهرداری تهران از صدمه های این بیماری مصون نبوده است و شاهد آن بوده ایم كه بستگان و اعضای فامیل دور و نزدیك بعضی از مدیران ارشد شهرداری یا اعضای شورای شهر دوره های مختلف به استخدام شهرداری تهران درآمده اند. هر چند امكان دارد بعضی از افراد استخدام شده دارای شایستگی هایی باشند اما این در شرایطی است كه بسیاری افراد توانمند تحصیلكرده و با انرژی به علت بخشنامه ممنوعیت استخدام، امكان جذب در شهرداری تهران را نداشته اند.
رئیس كمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران افزود: بسیار به جا بود كه با دوری گزیدن از شبهه استفاده از رانت و رابطه بستگان مدیران ارشد شهرداری، ساختار سازمان و مجموعه دیگری را برای خدمتگذاری انتخاب می كردند.
فراهانی در ارتباط با مقابله با رانت در مدیریت شهری اظهار داشت: به مردم شریف تهران نوید می دهم طرح مدیریت تعارض منافع در دست بررسی شورای پنجم بوده و در كمتر از یك ماه آینده در دستور كار صحن شورا قرار خواهد گرفت.
عضو شورای شهر تهران تصریح كرد: انعقاد هر گونه رابطه استخدامی بستگان مدیران ارشد شهرداری تهران و واحدهای تابعه در زمان تصدی مسئولیت در شهرداری تهران و واحدهای تابعه ممنوع خواهد شد. از شهردار محترم تهران جناب آقای افشانی اهتمام در مبارزه با این بیماری كشنده و مزمن را خواستارم.

1397/04/31
13:20:54
5.0 / 5
2030
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری