در حاشیه جلسه علنی شورا مطرح شد؛

واكنش هاشمی به درخواست استیضاح شهردار، ماجرای تخلفات بزرگ

واكنش هاشمی به درخواست استیضاح شهردار، ماجرای تخلفات بزرگ

شیك بار: رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: در مورد تخلفات دقیق تر صحبت كنید تا در مورد آن اظهارنظر كنم.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی روز یكشنبه شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه امروز شورا، اضافه كرد: در این جلسه از مدیران شهری كه این هفته تغییر پیدا كرده بودند، تقدیر و تشكر شد. همینطور طرح اجبار شهرداری به عرضه برنامه اثرگذاری در بافت فرسوده هم عنوان شد كه پیشنهاد شد به علت اهمیت مبحث و بررسی بیشتر طرح، رأی گیری در مورد آن به تعویق بیفتد.
وی ادامه داد: دلیل مخالفت بعضی از اعضا، ورود طراح به جزئیات بود، زیرا در طرح پیشنهاد شده بود زمینی ۵۰ هكتاری در منطقه بلوكه شود كه نخست پیدا كردن چنین زمینی دشوار است و همینطور امكان دارد كل منطقه را بر هم بریزد.
رئیس شورای شهر تهران اضافه كرد: باید با جذب سرمایه گذار، بافت های فرسوده احیاء شود و تاب آوری شهر تهران را بالا ببریم.
هاشمی در مورد خط ۶ مترو هم توضیح داد: قرار بود یك بانك خصوصی متعلق به كلانشهرها، اعتبارات لازم این خط را تأمین اعتبار كند كه به علت آنكه قطعه زمینی كه قرار بود از جانب شهرداری به این بانك واگذار شود، واگذار نشده و در مورد تأمین اعتبارات كوتاهی شده است.
وی درباره تعیین رئیس این بانك اظهار داشت: شهردار تهران به همراه سایر كلانشهرها باید هیأت مدیره را تشكیل و هر چه زودتر در مورد انتخاب رئیس تعیین تكلیف كند.
رئیس شورای شهر تهران در ارتباط با اینكه چرا با وجود داشتن كارخانه واگن سازی، ساخت واگن ها به یك شركت چینی داده شده است؟ اظهار نمود: مقرر است این واگن ها در داخل تولید شود و رسانه ها در این خصوص برداشت اشتباه كرده اند.
هاشمی در پاسخ به این سئوال كه رئیس سابق سازمان بازرسی از تخلف ۷۰۰۰ میلیاردی و ۴۵۰۰ میلیاردی صحبت كرده، آیا با رفتن رئیس سازمان بازرسی، این پرونده های بزرگ تخلف از جانب شورا پیگیری می شود، اضافه كرد: اگر منظورتان را در مورد پرونده های تخلف دقیق تر بگویید، در مورد آن صحبت می كنم، اما شورا هر تخلفی را دنبال می كند.
وی درباره اینكه یكی از اعضای شورا مبحث استیضاح شهردار را به میان كشیده است، اظهار داشت: باید این مورد را از خود آقای رسولی بپرسیم تا درباره آن توضیح بدهد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسش دیگری درباره تك لهجه ای شدن شهرداری تهران، خاطرنشان كرد: در این خصوص شهرداری توضیح داده و اعلام نموده است كه مدیران انتخاب شده از قومیت های مختلف هستند و تك لهجه ای بودن مدیران درست نیست.

1397/04/10
14:25:13
5.0 / 5
2367
تگهای خبر: بار , زمین , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری