معاون وزیر راه خبر داد؛

آماده شدن ۳۸ كیلومتر از آزادراه جنوبی تهران

آماده شدن ۳۸ كیلومتر از آزادراه جنوبی تهران

شیك بار: مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از مراحل نهایی تكمیل قطعه ۴ آزادراه جنوبی تهران به طول ۳۸ كیلومتر حدفاصل آزادراه تهران-قم تا آزادراه حرم تا حرم در نیمه اول امسال اطلاع داد.به گزارش شیك بار به نقل از شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، خیرالله خادمی با تاكید بر نقش كلیدی این آزادراه در كریدورهای شرق به غرب، شمال ـ جنوب و شبكه بزرگراهی آسیایی اظهار داشت: آزادراه جنوبی تهران علاوه بر تولید ارتباط بین كریدورهای منتهی به پایتخت باعث تكمیل، تسهیل و افزایش ایمنی ارتباط بین آزادراه های اطراف شهر تهران می گردد و با حذف بخشی از بار ترافیك آزادراه قزوین- كرج به كاهش ترافیك كمك شایانی خواهد نمود.
معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیكی كل این پروژه را ۴۰ درصد اعلام نمود و اضافه كرد: عملیات اجرایی این آزادراه مطابق برنامه زمانبندی شده در حال انجام می باشد و با عنایت به زمان شروع احداث در سال ۱۳۹۴ پیشرفت فیزیكی تمامی قطعات این پروژه قابل قبول و در بعضی مواقع از برنامه زمان بندی هم جلوتر بوده است.
وی اشتغال مستقیم ۱۵۰۰ نفر نیروی انسانی و بیش از ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی در این آزادراه را نشانی از عزم جدی جهت به سرانجام رسیدن این پروژه استراتژیك عنوان نمود تا هرچه سریعتر این پروژه به بهره برداری برسد.
خادمی خاطرنشان كرد: این آزادراه به طول ۱۵۸ كیلومتر و در ۴ قطعه طراحی شده كه هم اكنون قطعه چهار با پیشرفت فیزیكی بالای ۹۰ درصد در مراحل تكمیلی نهایی و نصب علائم و تجهیزات ایمنی قرار دارد و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۳۸ كیلومتر انتهایی آزادراه در محدوده آزادراه تهران- قم و آزادراه حرم تا حرم در نیمه اول سالجاری به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور تاكید كرد: با بهره برداری از این قطعه و عبور از آن، بخشی از ترافیك جنوب به شرق كشور و بالعكس از محدوده تهران خارج می گردد.
خادمی در مورد پیشرفت فیزیكی سایر قطعات توضیح داد و اظهار داشت: قطعه اول این پروژه ۴۰ كیلومتر است كه تابحال ۶.۵ كیلومتر از این قطعه آسفالت شده و ۵ كیلومتر دیگر هم آماده عملیات آسفالت است.
وی تصریح كرد: عملیات اجرایی در قطعات دیگر هم در حال انجام می باشد به صورتی كه اجرای عملیات آسفالت در بخشی از قطعه ۲ و زیرسازی مسیر در قطعه ۳ هم انجام شده است.

1397/03/08
23:39:14
5.0 / 5
2036
تگهای خبر: ترافیك , حمل و نقل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری