در سال گذشته رقم خورد؛

كاهش ۵۰ درصدی احداث واحدهای مسكونی جدید

كاهش ۵۰ درصدی احداث واحدهای مسكونی جدید

شیك بار: كارشناس بازار مسكن اظهار داشت: تولید مسكن در سال قبل در سراسر كشور از ۸۰۰ هزارواحد مسكونی به كمتر از ۴۰۰ هزار واحد مسكونی كاهش پیدا كرد.به گزارش شیك بار به نقل از رادیو اقتصاد، مهدی سلطان محمدی با اشاره به محدودیت اثرگذاری دولت در تغییرات بازار مسكن اضافه كرد: كاهش بازدهی فعالیت ساختمان سازی سبب خروج سرمایه مردم از این بخش و سپس كاهش تولید خواهد شد.
وی با اشاره به كاهش تولید مسكن از ۸۰۰ هزار واحد به كمتر از ۴۰۰ هزار واحد در سال قبل در سراسر كشور اظهار داشت: این كاهش تولید در اثر انتقال سرمایه های مردم به بانك ها به علت كاهش بازدهی و سود دهی ساختمان اتفاق افتاده است.
این كارشناس بازار مسكن رونق بازار مسكن و افزایش قیمت آن را دو عامل به هم پیوسته اعلام نمود و ادامه داد: با سرازیر شدن سرمایه ها به بازار مسكن تولید افزایش یافته و این روند سبب افزایش قیمت خواهد شد بالارفتن قیمت، جذب سرمایه را بیشتر و تولید را بالا می برد كه با ادامه این دوره، افزایش تولید و افزایش قیمت ركود را در بازار مسكن به همراه خواهد داشت.
محمدی با اشاره به تلاش دولت برای به حركت درآوردن بازار مسكن اضافه كرد: اختصاص وام به خانه اولی ها و بافت فرسوده با عنایت به تبعات اجتماعی آن كار درست دولت در تحریك بازار مسكن می باشد.
وی اظهار داشت: اختصاص وام های كم بهره با زمان بازپرداخت طولانی می تواند در رونق بازار مسكن تاثیرقابل توجهی داشته باشد.
این كارشناس بازار مسكن اضافه كرد: افزایش قیمت مسكن اتفاقی بدیهی بود كه اگر دولت اقدام به پرداخت وام نمی كرد شرایط كنونی مسكن به حالت دشوارتری می رسید.

1397/03/07
13:33:52
5.0 / 5
2013
تگهای خبر: احداث , تولید , ساختمان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری