یك مقام مسئول خبر داد؛

اتصال سامانه بنادربه گمرك تا ۱ماه آتی برای كاهش معطلی كامیونداران

اتصال سامانه بنادربه گمرك تا ۱ماه آتی برای كاهش معطلی كامیونداران

شیك بار: مدیركل حمل و نقل كالای راهداری اظهار داشت: تا یك ماه آینده سامانه ارتباطی بین سازمان بنادر و گمرك راه اندازی می گردد كه در كاهش مدت خواب اجرای عدالت تخصیص بار به كامیونداران مؤثر است.به گزارش شیك بار به نقل از صداوسیما، غلامحسین دغاغله با اشاره به اینكه مطالبات صنفی رانندگان برای افزایش كرایه ها مطالبه ای به حق است اظهار داشت: با عنایت به تأملی كه باتشكل های صنفی و رانندگان داریم در زمینه كرایه توانسته ایم اقداماتی هرچند كم انجام دهیم تا بخشی از خواسته های رانندگان تحقق یابد.
وی اضافه كرد: موردی هم در دوسه روز گذشته اتفاق افتاده بود كه بحث حذف سهم دولت در بیمه تامین اجتماعی رانندگان مطرح شده بود كه با پیگیری های انجام شده بحث بیمه هم روز سه شنبه حل شد و همچنان روال قبلی طی خواهد شد و دولت سهم خویش را از حق بیمه رانندگان پرداخت خواهد نمود.
دغاغله با اشاره به اینكه یكی دیگر از درخواست های رانندگان دریافت حق العمل و كمیسیون های اضافه از جانب باربری ها و مراكز عمده بار است، اظهار داشت: برای این مسئله هم دو راهكار اندیشیدیم اول اینكه اگر تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد گزارش انجمن صنفی رانندگان ملاك عمل قرار خواهد گرفت و دوم اینكه كمیسیون های رسیدگی را به استانهای كشور منتقل كرده ایم تا این گونه شكایات در خود استان و خارج از نوبت رسیدگی شود.
مدیركل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری كل كشور با اشاره به اینكه یكی دیگر از مطالبات رانندگان نظارت بر فعالیت شركت های حمل و نقل به منظور كم شدن معطلی در پایانه ها و مراكز عمده بار بود اظهار داشت: این مطالبه هم مطالبه به حقی است و به همین منظور سازمان راهداری سمت و سوی حمل و نقل جاده ای را به سمت فناوری های جدید برده است.
دغاغله با اشاره به اینكه در دو سال قبل در دو بندر شهید رجایی و بندر امام خمینی (ره) سامانه نوبت مجازی به راه افتاده است اضافه كرد: این سامانه ها بخشی از ترددهای اضافی و معطلی در مراكز بار را حل كرده است.
وی به رانندگان وعده داد تا یك ماه آینده با راه اندازی سامانه ارتباطی بین سازمان بنادر و گمرك كشور گام مهمی در كاهش مدت خواب، قانونمند كردن و اجرای عدالت در تخصیص بار برداشته شود.
دغاغله در مورد نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای هم اظهار داشت: با عنایت به مشكلاتی كه در این زمینه برای رانندگان بوجود آمده بود تصمیم گرفتیم اسقاط خودروهای فرسوده را به آخرین مرحله پیش از دریافت خودروی نو موكول نماییم كه با این تمهید اندیشیده شده رانندگان می توانند تا پیش از گرفتن خودروی جدید با خودروی قبلی خود فعالیت كنند.

1397/03/04
14:20:42
5.0 / 5
2159
تگهای خبر: بار , جاده , حمل و نقل , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری