معاون وزیر راه پیشنهاد داد؛

صنایع آب بر از اطراف كلان شهرها به اراضی بندری منتقل شوند

صنایع آب بر از اطراف كلان شهرها به اراضی بندری منتقل شوند

شیك بار: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: مشكل اساسی صنعت كشور در سطح كلان این است كه صنایع در پیرامون كلان شهرها كه با معضل زیست محیطی و كمبود آب مواجهند، متمركز شده اند.به گزارش شیك بار به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد با اشاره به اینكه باید صنعتی شدن بنادر و نوار ساحلی كشور بعنوان یك راهبرد مهم و جدی مدنظر قرار گیرد، اظهار نمود: سازمان بنادر و دریانوردی می تواند بعنوان یك ساختار، نقش محرك را در معرفی این مزیت بنادر و نوارهای ساحلی كشور ایفا كند.
وی ادامه داد: مشكل اساسی صنعت كشور در سطح كلان این است صنایع در پیرامون كلان شهرها كه با معضل زیست محیطی و كمبود آب مواجهند، متمركز شده اند و این درحالی است كه در نوار ساحلی كشور پتانسیل بی نظیری برای تولید صنایع تولیدی و ارزش افزوده ای وجود دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه در تولید صنایع در پس كرانه بنادری همچون امیرآباد و امام خمینی (ره) موفق عمل كرده ایم، اظهار نمود: از جانب دیگر متاسفانه در مهم ترین بندر تجاری كشور یعنی بندر شهیدرجایی كم تر موفق بوده ایم.
وی با تاكید بر اینكه حركت به سمت نوارهای ساحلی كشور و نه الزاما درون حصارهای بندری "هدفی مقدس" است، اظهار داشت: باید علاوه بر اراضی پس كرانه ای، شرایط لجستیكی را جهت استقرار صنایع تولیدی و ارزش افزوده ای فراهم نماییم و به دنبال عملیاتی كردن سیاست های تببین شده باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه باید ارتباط ارگانیكی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی برقرار شود، عنوان كرد: نباید به دنبال تولید "صنایع آب بر" در درون و پیرامون كلان شهرها باشیم و ادامه این روند منجر به رخداد فجایع انسانی و زیست محیطی خواهد شد و در این راستا لازم است كه در تولید صنایع آب بر اطراف كلان شهرها تجدیدنظر كرد.

1397/02/26
15:27:00
5.0 / 5
2053
تگهای خبر: تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری