در دیدار با رئیس نمایشگاه كتاب تهران صورت گرفت؛

استقبال آخوندی از پیشنهاد تولید منطقه آزاد فرهنگی برای صنعت چاپ

استقبال آخوندی از پیشنهاد تولید منطقه آزاد فرهنگی برای صنعت چاپ

شیك بار: وزیر راه و شهرسازی در دیدار با رئیس سی ویكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران، از پیشنهاد تولید منطقه آزاد فرهنگی برای صنعت چاپ استقبال كرد.به گزارش شیك بار به نقل از ستاد خبری و رسانه ای سی ویكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران، در این دیدار، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی ویكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران، پیشنهاد تولید یك منطقه آزاد فرهنگی برای صنعت چاپ را مطرح كرد و اظهار داشت: عراق هم اكنون نیاز به صنعت چاپ ما دارد و خریدار اصلی ما به حساب می آید.
وی اضافه كرد: اگر جایی تولید نماییم كه به قطب چاپ تبدیل گردد، اشتغال زایی خوبی تولید می گردد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر این مورد است و البته همكاری وزارت راه و شهرسازی هم لازم است.
در ادامه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اگر عزم واقعی برای چنین كاری وجود داشته باشد، بندرعباس یا سایر بنادر، مكان های مناسبی به حساب می آیند. البته اگر عراق خریدار اصلی است و لازم است در غرب كشور چنین منطقه ای تولید نماییم، فرودگاه امام خمینی (ره) هم جای مناسبی است اما این فرودگاه به پایتخت خیلی نزدیك است.
آخوندی افزود: ما در بندر امام خمینی (ره) ۱۱ هزار هكتار منطقه ویژه داریم و می توان در همان مكان برای صنعت چاپ هم یك منطقه آزاد فرهنگی تولید كرد.
سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران با شعار «نه به كتاب نخواندن» از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می گردد.

1397/02/22
19:03:14
5.0 / 5
1973
تگهای خبر: تولید , فرود , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری