یك مقام مسئول اعلام كرد:

جزئیات برگزاری پروازهای حج تمتع

جزئیات برگزاری پروازهای حج تمتع

شیك بار: مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره)، جزئیات برگزاری پروازهای حج تمتع سال ۹۷ را شرح داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، شهرام آدم نژاد در نشست خبری تشریح وضعیت فرودگاه امام خمینی (ره) و برنامه های آن امسال اظهار داشت: هم اكنون ظرفیت ترمینال شماره یك فرودگاه امام (ره) سالانه ۶ میلیون مسافر است كه هم اكنون به ۱۰ میلیون نفر در سال خدمات عرضه می دهد.
آدم نژاد اضافه كرد: همینطور پروازهای حج تمتع ۹۷ به ترمینال «سلام» منتقل خواهد شد؛ ضمن اینكه به دنبال آن هستیم تا كل ترمینال «سلام» را به ترمینال وی آی پی تبدیل نماییم ولی از مسافران هزینه اضافی دریافت نمی گردد.
آدم نژاد اظهار داشت: طرح جامع هوانوردی در هیأت مدیره فرودگاه امام (ره) تائید شده و به مجمع عمومی ارسال شده است تا برنامه فرودگاه امام برای پنج سال آینده طراحی و تدوین شود.
وی با اشاره به اینكه هسته اصلی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) باید به فرودگاه تعلق گیرد، اظهار داشت: نباید صنایعی كه هیچ ارتباطی با صنایع هوانوردی ندارند، در فرودگاه امام (ره) مستقر شوند.
مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) با اشاره به اینكه بزودی احداث خط ریل غرب به شرق داخل شهر فرودگاه امام خمینی آغاز می شود، اظهار داشت: این خط راه آهن تهران ـ ساوه را به راه آهن تهران ـ قم متصل خواهد نمود.
به گفته آدم نژاد، در منطقه آزاد وابسته به این فرودگاه، فعالیت لجستیك ـ پارك طراحی و اجرا می گردد كه غیر از انبارداری، به تولید و توزیع كالا هم توجه شده است.
وی اضافه كرد: تعداد زیادی بارانداز در داخل شهر تهران وجود دارد كه ارزش زمین این باراندازها در این مناطق بالاتر از فعالیت اقتصادی می باشد كه در آنها انجام می گردد. بعنوان نمونه در شهر تهران سالانه ۱۵ میلیون تن بار خُرد در باراندازها جابجا می گردد كه می توانیم توزیع این میزان بار را به منطقه آزاد فرودگاه امام (ره) منتقل كنیم؛ به همین منظور با شورای شهر و شهرداری تهران مذاكراتی داشته ایم تا باراندازهای سطح شهر تهران به مجموعه شهر فرودگاهی امام (ره) منتقل شود.
آدم نژاد یكی دیگر از فعالیت های طراحی شده برای منطقه آزاد فرودگاه امام (ره) را شهر سایبری عنوان و اعلام نمود: مقرر است عملیات سایبری شهر هوشمند را در این پهنه انجام دهیم؛ از آنجایی كه احتمال دارد تا یك دهه آینده مفهوم «مجتمع تجاری» و «پاساژ»، معنای كنونی آن از بین برود، می توانیم زیرساخت هایی مانند سایر كلان شهرهای دنیا در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مستقر نماییم.
وی هزینه احداث زیرساخت های پهنه ۲۴۰ هكتاری منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام (ره) را كه فاز اول توسعه منطقه ۱۴ هزار هكتاری آزاد در این فرودگاه است، ۲۵۰ میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: عملیات كلنگ زنی احداث این پهنه در خرداد ماه امسال به زمین زده خواهد شد.
مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) خاطرنشان كرد: ۴۰ هكتار از این پهنه منطقه آزاد به فعالیت های تجاری و اداری بین المللی مانند بورس نفت، بورس كالا، بازار سرمایه، فعالیت های بانكی، مراكز اقامتی و تفریحی و... تعلق می گیرد. همینطور ۸۷ هكتار هم به لجستیك پارك تبدیل می گردد كه بخشی از آن انبارداری مدرن خواهد بود.
وی اضافه كرد: امسال فراخوان سرمایه گذاری احداث نیروگاه ۲۵ مگاواتی فسیلی و ۱۰ مگاواتی خورشیدی تا آخر خرداد برای احداث در منطقه آزاد فرودگاه امام (ره) اعلام خواهد شد كه با استفاده از این نیروگاه ها، هم برق فرودگاه امام خمینی (ره) و هم بخشی از شبكه برق تهران تأمین خواهد شد.
مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) كه رئیس جمهور دستور به اجرای آن داده بود، اظهار داشت: امسال مبلغی در قانون بودجه برای رفع بوی بد مسیر فرودگاه تعیین شده است و ما هم مكاتباتی با سازمان محیط زیست در این خصوص داشته ایم؛ فعالیت اجرایی این دستورالعمل را سازمان محیط زیست بر عهده خواهد داشت.
آدم نژاد با تاكید بر ضرورت توسعه منطقه آزاد فرودگاه امام (ره) خاطرنشان كرد: به دنبال توسعه آن با استفاده از واردات نیستیم، بلكه درآمدزایی منطقه آزاد فرودگاه امام (ره) را با استفاده از توسعه لجستیك در دستور كار قرار داریم؛ بنابراین قرار نیست این منطقه آزاد به محلی برای واردات خودرو تبدیل گردد، هرچند كه مجوز واردات خودرو با استفاده از منطقه آزاد فرودگاه امام (ره) را هم داریم.
وی درباره افتتاح ترمینال «سلام» در تابستان امسال اظهار داشت: اساساً این ترمینال در تابستان به بهره برداری خواهد رسید، ولی در تلاش هستیم تا تیرماه افتتاح شود. با افتتاح این ترمینال، سالانه پنج میلیون نفر به ظرفیت فرودگاه امام (ره) افزوده شده و بعد از آن، از ظرفیت ترمینال شماره یك تا حدودی كاسته شده تا تعمیرات داخلی را در این ترمینال انجام دهیم.

1397/02/17
13:00:38
5.0 / 5
2031
تگهای خبر: احداث , بار , زمین , فرود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری