مهر گزارش می دهد؛

تفاوت قیمت هر متر مسكن در شمال و جنوب تهران ۹ میلیون تومان

تفاوت قیمت هر متر مسكن در شمال و جنوب تهران ۹ میلیون تومان

شیك بار: گرانترین منطقه پایتخت در فروردین امسال منطقه یك با میانگین متری ۱۱.۷ میلیون و ارزانترین آن منطقه ۱۸ با متوسط هر متر ۲.۶ میلیون تومان اعلام شده است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و گزارشی از وضعیت بازار مسكن در فروردین ماه سال جاری (۹۷) منتشر نموده است.
بر اساس این گزارش در فروردین ماه امسال، ۴ هزار و ۷۹۶ فقره معامله به ثبت رسید كه بیشترین تعداد در منطقه ۵ تهران با ۶۴۸ فقره معامله و كمترین تعداد در منطقه ۹ با تنها ۵۴ معامله بوده است.
همچنین میانگین قیمت مسكن در تهران ۵ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان محاسبه شده است كه در این میان منطقه ۱ پایتخت با متوسط قیمت ۱۱ میلیون و ۷۷۳ هزار تومان گرانترین منطقه تهران به حساب می آید. ارزانترین منطقه هم منطقه ۱۸ با میانگین قیمتی ۲ میلیون و ۶۳۸ هزار تومان تعیین شده است.
این در حالی است كه میانگین قیمت هر متر مربع مسكن در منطقه یك تهران در اسفند ماه سال گذشته، ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان بود كه حدود ۳۰۰ هزار تومان در هر متر مربع با كاهش قیمت مواجه شده ایم. ولی متوسط قیمت مسكن در منطقه ۱۸ تهران در اسفند ماه سال قبل (به عنوان ارزانترین منطقه پایتخت) متری ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان بود كه در فروردین سال جاری نسبت به ماه پیش از آن (اسفند ۹۶) افزایشی در حدود ۲۰۰ هزار تومان داشته است.
میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در ۱۷ منطقه پایتخت كمتر از ۵ میلیون تومان و تنها در ۵ منطقه بالای ۵ میلیون تومان است.

1397/02/07
19:30:36
5.0 / 5
2112
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری