آخوندی؛

قرار نیست در مسكن اجتماعی مانند مسكن مهر خانه بسازیم

قرار نیست در مسكن اجتماعی مانند مسكن مهر خانه بسازیم

شیك بار: وزیر راه و شهرسازی درباره اجرای طرح مسكن اجتماعی اظهار داشت: در این طرح، وزارت راه و شهرسازی از دستگاه های اجتماعی حمایت خواهد نمود.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، عباس آخوندی در حاشیه همایش گرامیداشت آغاز چهلمین سال تأسیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد مسكن اجتماعی اظهار داشت: در بحث مسكن اجتماعی قرار بود وزارت راه و شهرسازی از نهادهای اجتماعی مانند بهزیستی، تأمین اجتماعی، بنیاد مسكن، وزارت رفاه، كمیته امداد و مانند اینها حمایت كند تا این نهادها كار خویش را انجام دهند.
وی اضافه كرد: در این حمایت قرار بود وزارت راه و شهرسازی به هر كدام از این دستگاه ها كه بخواهند، زمین ارائه نماید. ما حمایت خویش را از این نهادها انجام دادیم.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، قرار نیست در بحث مسكن اجتماعی مانند مسكن مهر برای مردم خانه بسازیم.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد تأثیر نرخ ارز بر بخش مسكن خاطرنشان كرد: اقتصاد یك مجموعه به هم پیوسته است و بطور قطع هر تغییر و تحولی در هر بخش بر سایر بخش ها هم اثرگذار خواهد بود. در این خصوص هم اثرگذاری تغییر نرخ ارز بر بخش مسكن وجود خواهد داشت.
آخوندی درباره نامه اخیر وزیر كشور به وزیر راه و شهرسازی در مورد غیرقانونی بودن اجرای دستورالعمل آخوندی به سازمان نظام مهندسی ساختمان در خصوص ممنوعیت كسر ۵ درصد از حق الزحمه مهندسان، تصریح كرد: این دستورالعمل و ابلاغیه به نظام مهندسی اجرا شده و هر كس از مهندسان به وزارت راه و شهرسازی در مورد دریافت ۵ درصد از جانب نظام مهندسی شكایت كند، این وزارتخانه پیگیری خواهد نمود.
وزیر راه و شهرسازی در مورد تأثیر توسعه حمل و نقل ریلی بر تولید كالای داخلی در بخش واگن سازی اظهار داشت: هم اكنون بر اثر تقاضای بخش خصوصی ریلی و نیاز به واگن مسافری، تمام واگن های مسافری فعال می باشند ضمن اینكه طبق قراردادی با روسیه در خصوص ساخت ۲۰ هزار واگن باری و هزار واگن مسافری منعقد كرده ایم، مقرر است بخش عمده این واگن ها در ایران ساخته شوند كه در نتیجه تمام شركت های واگن سازی فعال خواهند شد.
وی درباره وام ۲۰۰ میلیونی مسكن تصریح كرد: از شورای پول و اعتبار درخواست كردیم تا وام ۲۰۰ میلیون تومانی را در دستور كار شورا قرار دهد ولی امروز مقرر است در جلسه این شورا، كاهش نرخ سود تسهیلات مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم در بافت فرسوده از ۸ به ۶ درصد بررسی شود.

1397/01/22
14:55:34
5.0 / 5
2049
تگهای خبر: بار , بنیاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری