یك مقام مسئول خبر داد؛

تاخیر۲۷دقیقه ای قطارهای مسافری در نوروز، سهم۱۱درصدی ریل در سفرها

تاخیر۲۷دقیقه ای قطارهای مسافری در نوروز، سهم۱۱درصدی ریل در سفرها

شیك بار: معاون مسافری راه آهن اظهار داشت: در نوروز۹۷ تاخیر قطارها از مبداء ۱۸ ثانیه و تاخیر در رسیدن به مقصد ۲۷ دقیقه بود.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، میرحسن موسوی در نشست خبری تشریح وضعیت سفرهای نوروزی ریلی در سال ۹۷ اظهار داشت: در سال قبل ۳۵۰ واگن با عمر بالای ۴۵ سال و ۲۵۶ واگن با عمر بالای ۳۰ سال از رده خارج شد اما باوجود این كاهش تعداد واگن ها، با افزایش ظرفیت مسافر در سفرهای نوروزی سال جاری مواجه بودیم.
وی ادامه داد: در روزهای پیك نوروز امسال هم در تعداد قطار و هم در تعداد نفر-صندلی رشد داشتیم، ضمن اینكه قیمت بلیت ها هم در روزهای پیك ۹۷ افزایش نیافت و معادل قیمت بلیت قطار در روزهای پیك سال ۹۶ عرضه شد.
معاون مسافری شركت راه آهن اضافه كرد: در نوروز امسال یك میلیون و ۷۵۰ هزار نفر مسافر با قطار جابه جا شد كه نسبت به سال قبل ۱۰ درصد رشد داشتیم. همینطور حركت قطارها ۲۴ ساعته در سراسر كشور رصد می شد كه بنابراین در نوروز سال جاری تاخیر در حركت قطارها از مبداء از ۲۴ ثانیه در نوروز ۹۶ به ۱۸ ثانیه در نوروز ۹۷ كاهش پیدا كرد، ضمن اینكه متوسط تاخیر در رسیدن قطارها به مقصد از ۳۳ دقیقه در سال قبل به كمتر از ۲۷ دقیقه در نوروز امسال كاهش پیدا كرد.
وی تصریح كرد: سهم بخش حمل و نقل ریلی از كل جابه جایی های نوروزی ۱۰.۸ درصد بود كه ۵ ناحیه راه آهن تهران، خراسان، آذربایجان، شمال غرب و قم بیشترین میزان تردد مسافران را به ثبت رساندند.
به گفته موسوی، در ایام پایانی سال قبل و پیش از آغاز پیك سفرهای نوروزی سال ۹۷ تعداد ۶۱ واگن نو و نوسازی شده وارد ناوگان شد و ۷۵ دستگاه واگن هم از جانب شركت های حمل و نقل ریلی مسافری مورد بهسازی قرار گرفت، ضمن اینكه كلیه منسوجات خواب مسافران قطار هم پیش از آغاز سفرهای نوروزی نو شدند.
وی ادامه داد: در طول ایام سفرهای نوروزی امسال ۵۰ هزار و ۸۲۰ تماس با سامانه تلفنی راه آهن برقرار شد، با این حال ۳۰ درصد كاهش در تعداد شكایت ها از شركت های حمل و نقلی مسافری داشته ایم.
معاون مسافری راه آهن تصریح كرد: در نوروز ۹۷ هزار و ۸۴۰ رام قطار مورد استفاده قرار گرفت كه ۱۵.۷ درصد نسبت به نوروز ۹۶ رشد داشت و یك میلیون و ۸۷۳ هزار نفر صندلی برای مسافران فراهم شده بود.
وی خاطرنشان كرد: در نوروز امسال ۸ مسیر قطار گردشگری نوروزی شامل تهران-سوادكوه، تبریز- رازی، تبریز-جلفا، تهران- بیابانك، اراك- حك، اهواز- تنگه ۵، گرگان- بندر تركمن و گرگان- اینچه برون افتتاح شد كه با استقبال خوبی مواجه گردید، ضمن اینكه یك قطار گردشگری خارجی هم در ۱۴ فروردین از مرز رازی شامل گردشگران اروپایی، آمریكایی و آسیایی وارد كشور شد كه در حال بازدید از شهرهای تبریز، اصفهان، شیراز، تهران و یزد هستند.
موسوی خاطرنشان كرد: از دیگر برنامه های سال جاری این شركت اضافه شدن ۴۵۰ دستگاه ریل باس از كره جنوبی با مشاركت شركت ایرانی و همزمان با انتقال فناوری تولید آن در داخل در دستور كار قرار دارد. همینطور ۵۰۰ دستگاه واگن مسافری بین شهری با مشاركت بخش خصوصی و انتقال دانش تولید آن در داخل از روسیه هم در دست اقدام است، ضمن اینكه ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری روسی برای قطار برقی تهران- مشهد استفاده می گردد كه ال سی آن سال قبل افتتاح شد.
به گفته وی، هم اكنون هزار و ۳۰۸ واگن مسافری با متوسط عمر ۲۴.۸ سال در كشور داریم كه تا آخر سال ۹۷، ۹۰ واگن مسافری دیگر هم به ناوگان اضافه می گردد.1397/01/20
22:21:34
5.0 / 5
2036
تگهای خبر: حمل و نقل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری