از سوی معاون خدمات شهری شهرداری تهران؛

برنامه های استقبال از نوروز تشریح شد

برنامه های استقبال از نوروز تشریح شد

شیك بار: معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران در طرح استقبال از نوروز ۹۷ را شرح داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، مجتبی یزدانی در تشریح اقدامات شهرداری تهران در طرح استقبال از نوروز ۹۷ اظهار داشت: استقبال از نوروز در دو بخش انجام می شود، یك بخش در بحث نگهداشت شهر تهران كه جزو وظایف ذاتی و مستمر ما است و موضوعاتی از قبیل رسیدگی به وضعیت بوستان ها(تعداد ۲۲۲۳بوستان) از نظر وضعیت فضای سبز، رفع نواقص، ایمن سازی و بهبود وضعیت بوستان ها، پیگیری مناسب سازی بوستان های شهری جهت استفاده معلولین و جانبازان، رفع مشكلات سرویس های بهداشتی عمومی شهری و پاركی، رسیدگی به وضعیت نورپردازی های سطح شهر تهران، رسیدگی به وضعیت ظاهری معابر، مبلمان شهری و وسایل بازی كودكان در بوستان ها و... در بحث دیگر خانه تكانی شهروندان با عنایت به در پیش رو بودن ایام نوروز است.
یزدانی در ادامه با بیان این كه كاشت نهال ویژه هفته منابع طبیعی طی هشت روز ۱۱ الی ۱۸ اسفندماه ۹۶ با حضور مقامات لشگری، كشوری، مدیران و اساتید فرهنگی و اصحاب رسانه و... انجام شد، اظهار داشت: یكی از برنامه های این حوزه در طرح استقبال از نوروز در هفته درختكاری ساماندهی و احیا درختان خیابان ولیعصر(عج) است كه طی مراسمی ۷۴۰ اصله درخت با بن ۱۰ تا ۱۵ ساله كاشته و این عملیات بزودی به اتمام می رسد.
وی به توزیع نهال در ۱۲۳ ناحیه شهرداری و كاشت در معابر اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی انجام شده بیش از ۲میلیون اصله نهال در شهر تهران در معابر و خانه شهروندان كاشته شد و شهروندان محترم با ثبت درخواست با استفاده از سامانه ۱۳۷ و رجوع حضوری به مراكز آموزش گل و گیاه موارد درخواستی خویش را اعلام می كردند.همچنین از این میزان ۴۰۰ هزار نهال داخل خانه های شهروندان كاشته و الباقی در معابر كاشته شده است.
كاشت درخت حد فاصل فرودگاه امام(ره) تا بزرگراه آزادگان
یزدانی به توسعه بیش از ۱۲۰۰هكتار جنگلكاری در قالب طرح توسعه كمربند سبز پیرامون شهر تهران در روز درختكاری(دامنه جنوبی البرز شرق به غرب قوچك تا فرحزاد و كن) پرداخت و اظهار داشت: همینطور با برنامه ریزی های انجام شده در مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) كاشت نهال به وسعت ۳۰ كیلومتر با گونه های گیاهی زبان گنجشك، كاج تهران، پالونیا با آبیاری قطره ای صورت خواهد گرفت.
به گفته یزدانی بهره برداری و افتتاح پروژه های توسعه(افتتاح بوستان در مناطق)در حدود ۱۲هكتار، بهره برداری از سرویس های بهداشتی جدید الاحداث در مناطق و هم همكاری در جهت اسكان مسافران نوروزی و آماده سازی بوستان های شهری و جنگلی جهت استفاده شهروندان در روز طبیعت در ۵ بوستان جنگلی حاشیه ایی(سرخه حصار منطقه ۱۳، افرا منطقه ۱۹، چیتگر منطقه ۲۲، آزادگان منطقه ۱۵، بوستان طبیعت منطقه ۲۱) همچون اقدامات این حوزه در طرح استقبال از نوروز است.
یزدانی تصریح كرد: در جهت افزایش سرانه فضای سبز در مناطق كم برخوردار تلاش های بسیاری برای كمك به بالا بردن سرانه این مناطق در حال انجام می باشد.
حركت كاروان گل در روزهای نوروز در سطح شهر تهران
وی افزود: همینطور در جهت تولید فضایی مفرح و زیبا، كاروان گل از روز ۲۷ اسفندماه ۹۶ تا روز جمعه ۳ فروردین ماه ۹۷ در ۵ مسیر پارك شهر، بوستان لاله، برج میلاد، بوستان جوانمردان و بوستان ولایت و هر روز در یكی از این مسیرها حركت خواهند كرد تا فضای شادی را برای شهروندان محترم تولید كنند.
معاون شهردار تهران با بیان این كه سازمان آتش نشانی دارای ۱۳۰ ایستگاه است و بزودی ایستگاه شماره ۱۳۱ واقع در سوهانك هم افتتاح می گردد، اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه شناسایی ساختمان های ناایمن در سطح شهر تهران توسط این سازمان صورت گرفته است.همچنین بزودی امكانات و تجهیزات جدیدی به این سازمان وارد خواهد شد.
وی با اشاره به این كه با فرهنگ سازی های انجام شده روز چهارشنبه سوری نسبت به سال های قبل بسیار متفاوت بود و ما شاهد حوادث كمتری بودیم از مشاركت و همكاری شهروندان در این راستا تشكر كرد و در ادامه اظهار داشت: كلیه آتش نشانان در روز چهارشنبه سوری در ۱۰۰۰ نقطه مستقر و در آماده باش كامل بودند.
یزدانی به استقرار ۸ اكیپ عملیاتی در مبادی شهر ویژه ایام نوروز پرداخت و اظهار داشت: در این ایام كلیه ایستگاه های سازمان آتش نشانی در آماده باش كامل خواهند بود.
به گفته یزدانی در پنج شنبه آخر سال ۳۲ تیم عملیاتی در بهشت زهرا(س) و مسیرهای منتهی به آن مستقر بودند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این كه شهر تهران با ۲۲ منطقه، ۱۲۳ناحیه و ۳۵۴ محله دارای ۲۴۰ بازار است و این میزان تا آخر سال به ۲۵۳ بازار خواهد رسید كه طی برنامه های آتی در نظر داریم كه در هر محله یك بازار میوه و تره بار داشته باشیم.
یزدانی به برنامه های این سازمان اشاره داشت و اظهار داشت: در برنامه جشن بركت میادین(جشنواره نوروزی میادین) از ۲۵/۱۲/۹۶ لغایت ۲۵/۱/۹۷، ۶ محصول اساسی (سیب زرد و قرمز، پرتقال تامسون شمال، سیب زمینی، پیاز و گوچه) در سبد خانوار به صورت دستچین و پایین تر از قیمت سطح شهر به شهروندان محترم عرضه می گردد.
وی ادامه داد: ۱۰۰ جایگاه تك محصولی هم با رویكرد ارتباط مسستقیم با تولیدكنندگان و كشاورزان بوجود آمده است.همچنین ۴۰جایگاه تنظیم بازار(محصولات سیب و پرتقال) و ۱۸ جایگاه عرضه محصولات با هدف پشتیبانی از تولید كنندگان داخلی ؛ در روز طبیعت ۱۳فروردین در بوستان های فرامنطقه ای شهر تهران، تولید بیش از ۷۰ جایگاه عرضه گل و گیاه، تزئینات سفره هفت سین و ماهی قرمز برپا خواهد شد.
یزدانی ادامه داد: بیش از ۵۰۰ تن سیب و پرتقال در طرح همكاری با دولت در تنظیم بازار و هم در جهت كمك به تامین اقلام اساسی در سبد خانوار (مرغ ۱۰۰ تن، تخم مرغ ۲۶۹ تن و گوشت ۶۰ هزار كیلوگرم گوشت گوسفندی) با عنایت به موثر بودن سازمان بدلیل داشتن شبكه مطمئن با پراكندگی مناسب عرضه خواهد شد.
معاون شهردار تهران به دیگر اقدامات این سازمان اشاره نمود و اظهار داشت: طرح سبد مهربانی با هدف ترویج فرهنگ مشاركت و مسولیت پذیری اجتماعی، نیكوكاری و پشتیبانی از اقشار صدمه پذیر و كم درآمد و با شعار(اگر نیاز داری بردار اگر می توانی اهدا كن) در ۱۸۴ بازار در رابطه با رقمی بالای ۳ میلیارد تومان و با مشاركت كامل شهروندان در سال اجرا می گردد.
یزدانی در تشریح برنامه های ویژه استقبال از نوروز ۹۷ سازمان بهشت زهرا(س) اظهار داشت: غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، كاشت گل لاله بیاد ۳۰۰۰۰ شهید انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ۴۰۰۰ شهید گمنام آرمیده در قطعات مطهر شهدا و جوار حرم مطهرامام شهدا، احداث و توسعه ۵هكتار جنگلكاری در محدوده شمالی حرم مطهر، كاشت ۲۱۰۰ اصله درخت و برگزاری جشن ویژه درختكاری ویژه شهدای مدافع حرم با حضور خانواده های معظم شهدا، برپایی ۸ ایستگاه صلواتی در جهت جلب مشاركت مردمی در پذیرایی از مراجعین به قطعات مطهر شهدا، اجرای آخرین دعای ندبه سال با همكاری بنیاد شهید در قطعه شهدا، اهدای گل و گلدان به زائران و خانواده های معظم شهدا در لحظه تحویل سال جدید، اجرای برنامه های ویژه تحویل سال در حرم مطهر امام (ره) و گلزار شهدا، حضور صدا و سیما، رادیوی تهران موج اف ام از سه شنبه تا جمعه آخر سال و پوشش زنده اخبار مربوط به بهشت زهرا، هماهنگی جهت حضور ۴۰۰۰ نفر نیروی پلیس راهور و كنترل و هدایت ترافیك از مبادی اصلی شهر تهران تا سازمان بهشت زهرا (س)، اختصاص وسایل نقلیه عمومی جهت حمل و نقل داخلی مراجعین (۲۰ دستگاه اتوبوس، ۴۰ دستگاه مینی بوس، ۲۰ دستگاه ون، ۶۰ دستگاه تاكسی) و هماهنگی با شركت واحد اتوبوسرانی جهت اختصاص خطوط ویژه و انتقال شهروندان از میادن اصلی شهر به آرامستان بهشت زهرا(س)، چاپ ۲۰۰۰۰۰ نسخه نقشه راهنمای دسترسی به سازمان و حرم مطهر و مسیریابی داخلی با هماهنگی پلیس راهور جهت توزیع به شهروندان و بارگذاری در صفحه اصلی پرتال سازمان، استقرار تعداد ۲۵۰ نفر از پرسنل سازمان در قالب اكیپ های اطلاع رسانی با لباس متحدالشكل در سطح سازمان و اجرای طرح " از من بپرسید" جهت توزیع نقشه ها و بروشورهای اطلاع رسانی، نصب تعداد ۲۵۰ تابلو جهت هدایت مسیر مراجعین توسط بهشت زهرا(س) با همكاری پلیس راهور و...از جمله برنامه این سازمان در این طرح می باشد.
تبدیل بلوار كشاورز به پیاده راه هنری، فرهنگی و تفریحی در روزهای نوروز
معاون خدمات شهری شهرداری تهران به برگزاری ویژه برنامه هایی در طرح نوروزی در بلوار كشاورز پرداخت و اظهار داشت: در روزهای نوروز بلوار كشاورز به پیاده راه هنری، فرهنگی و تفریحی تبدیل خواهد شد كه مجموعه اقدامات خوبی در آن صورت خواهد گرفت كه به صورت قطع مورد استقبال شهروندان قرار خواهد گرفت.
یزدانی در ادامه اضافه كرد: بمناسبت ایام نوروز ۴۰۰ تخم مرغ رنگی در ۲۳ نقطه از شهر تهران جانمایی خواهد شد.همچنین در ورودی های شهر تهران، حاشیه بزرگراه ها، رمپ و لوپ ها و...فرش گل با كاشت گل های فصلی گل آرایی و گلكاری و هم با اجرای هنرهای محیطی و آذین بندی خلاق و نوگرای رویداد بهارستان ۹۷ شهر چهره دیگری به خود خواهد گرفت.
وی ادامه داد: همینطور تعداد۴۰ طرح از ۴۰ هنرمند در بخش درختستان رویداد بهارستان ۹۷ انتخاب شده است كه بر روی ۴۰ اصله درخت اجرایی شده است.
اقدامات ویژه در ورودی های شهر تهران
وی در ادامه بر رسیدگی ویژه به ورودی های شهر تهران اشاره نمود و اظهار داشت: در طرح استقبال از نوروز اقدامات ویژه ای در مورد ورودی های شهر تهران با همكاری مناطق صورت خواهد گرفت.همچنین در همین راستا در هر منطقه یك محور تحت عنوان نوروزگاه(محور شادی و نشاط با همكاری معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران برپا خواهد شد.
یزدانی در ادامه تصریح كرد: اجرای طرح دیوارهای كوچك شهر من در مناطق ۲۲گانه، نورآرایی شهری و اجرا در ۹۷ پل و سایر فضای های عمومی در محورهای شاخص از ترمینال شرق تا غرب، میدان راه آهن تا چهارراه پارك وی، خیابان بعثت و خیابان شریعتی، آذین بندی مسیرهای ۱- خیابان دماوند تا میدان آزادی ۲- خیابان شریعتی از دروازه شمیران تا میدان قدس ۳- خیابان ولی عصر(عج) از میدان راه آهن تا چهاراه پارك وی ۴-اتوبان بعثت از ترمینال جنوب تا خیابان رجایی ۵- خیمه نوری میدان هفت تیر نصب ریسه و نورپردازی واكران آثار خوشنویسی از اشعار نوروز شاعران كهن و معاصر در سازه های تبلیغات فرهنگی سطح شهر تهران همچون این اقدامات می باشد.
وی به برنامه سازمان مدیریت پسماند اشاره نمود و اظهار داشت: جمع آوری و انتقال زباله های حجیم در ایام پایانی سال، برنامه ریزی و توجه ویژه به جمع آوری پسماند خشك بخصوص در شهرك ها و مجتمع ها با عنایت به افزایش حجم پسماند در ایام پایانی، پاكسازی، لایروبی و رسوب برداری شبكه آبهای سطحی، شستشو، گندزدایی و رفع نقصها مخازن پسماند تر، پاكسازی برچسب ها و شستشوی المان های شهری، برگزاری جشنواره بهترین ها از دور ریختنی ها در نیمه دوم اسفندماه، اجرای طرح پیام آوران سبز در مبادی ورودی و خروجی شهردر ۴نقطه از مبادی اصلی ورود و خروج شهر تهران از ۲۶ اسفند۹۶ لغایت۱۳ فروردین۹۷ با مشاركت سمن های زیست محیطی، تهیه و توزیع ۴ تن كیسه تجزیه پذیر در روز طبیعت(۱۳ فروردین) و اجرای گروه نمایش سازمان در بوستان ها و مناطق ۲۲گانه از ۱۵اسفند ۹۶ لغایت۱۳فروردین ۹۷ در بوستانهای منتخب همچون برنامه این سازمان است.
یزدانی با بیان این كه شهرداری تهران روزانه به صورت متوسط ۴ بار زباله های سطح شهر تهران را جمع آوری می كند، اظهار داشت: از شهروندان محترم انتظار داریم كه نسبت به مبحث پسماند، تفكیك زباله از مبدا، كم حجم كردن زباله ها وكاهش زباله های تر توجه ویژه ای داشته باشند. همینطور از مردم انتظار داریم كه زباله های خویش را راس ساعت ۹ شب در سطل های زباله قرار دهند و در این راه با شهرداری تهران كمال همكاری را داشته باشند.
برپایی ۵ بازار بهاره در سطح شهر تهران
وی به برپایی ۵ بازار بهاره در سطح شهر تهران اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه تصمیمات كمیته نمایشگاهی متشكل از وزارت صنعت و معدن، اتاق اصناف، شهرداری تهران و نیروی انتظامی ۵ بازار در ۵ نقطه(بوستان ولایت، سازمان گوشت منطقه ۴، پارك ارم، مصلی و خاوران) از ۹ تا ۱۹ اسفندماه برپا شد.این بازارها با هدف كنترل قیمت بازار، فروش كالای ایرانی و رفع مایحتاج و نیاز شهروندان برای تامین مواد اولیه شب عید شهروندان محترم برپا گردید.
یزدانی خاطرنشان كرد: همینطور در جهت ساماندهی دستفروشان و بساط گستران و با هدف تولید نظم در شهر و با عنایت به اعتراض كسبه و صنوف و با همكاری نیروی انتظامی و پلیس راهور تهران بزرگ این طرح اجرایی گردید و خوشبختانه با استقبال شهروندان و كسبه روبرو بوده است.


1396/12/28
20:08:18
5.0 / 5
2641
تگهای خبر: احداث , بار , خدمات , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری