معاون وزیر راه:

بازنگری در قرارداد اپراتورهای بنادر

بازنگری در قرارداد اپراتورهای بنادر

به گزارش شیك بار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاكید بر بازنگری در قرارداد پایانه های كالاهای عمومی اظهار داشت: اپراتورهای پایانه های كالای عمومی دچار مشكل هستند.به گزارش شیك بار به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در همایش سالانه معاونان امور بندری با تاكید بر بازنگری در قرارداد پایانه های كالاهای عمومی، اضافه كرد: عمده اپراتورهای پایانه های كالای عمومی دچار مشكل هستند و مشكلات كارگری در این پایانه ها بیشتر رویت می شود، ازاین رو به واقعی سازی قرارداد پایانه های كالای عمومی نیاز داریم.
وی با انتقاد از معطل شدن تمدید، اصلاح، تغییر و یا ارتقای قرادادهای بندری، تصریح كرد: هیچ قرادادی نباید گرفتار بلاتكلیفی و معطلی شود و معاونان باید تا سه ماه پیش از اتمام زمان قراداد، هرگونه اصلاح و تغییر در فرمت قردادها را پیش بینی كنند.
تحمل شنیدن نقد را داشته باشید
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به لزوم ارزیابی مشتریان و شناسایی نقاط ضعف، تصریح كرد: مسئولان امور بندری باید هرچه بیشتر با بخش خصوصی ارتباط داشته باشند و تحمل شان را برای شنیدن انتقادات تند از صاحبان كالا و بازرگانان افزایش بدهند.
وی اضافه كرد: ما خدمات عرضه می نماییم و تابع سازمان بنادر هستیم؛ بدیهی است كه مشتریان و ذی نفعان مدیر پایانه را می شناسند و كیفیت خدمات را مطالبه می كنند.
هزینه غیرمتعارف بر صاحبان كالا تحمیل نشود
معاون وزیر راه و شهرسازی، در بخش دیگری از سخنان اش خاطرنشان كرد: در سیكل خدمات دریایی و بندری بخصوص در بخش كالاهای فله باید دقت شود تا هزینه مضاعف و غیر متعارف، خارج از تعرفه، به صاحبان كالا تحمیل نشود.
حذف تشریفات زائد اداری
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با سفارش به مسئولان امور بندری در خصوص حذف تشریفات زائد، اظهار داشت: چالش تان، چالش مردم باشد. خودتان را معطل تشریفات نكنید و در چارچوب قوانین و مقررات، آنها را اصلاح یا حذف كنید.
گردشگری دریایی احیا شود
معاون وزیر راه و شهرسازی با پرداختن به سرمایه گذاری در گردشگری دریایی، تصریح كرد: سرمایه گذاری و احیای گردشگری دریایی با مدیریت سازمان بنادر، در حاشیه افتتاح فاز ۳ بندر شهید رجایی توسط وزیر محترم راه به رئیس جمهوری عنوان شد كه مورد اسقبال دكتر روحانی قرار گرفت و پیگیری توسعه آن شدند.
راستاد در ادامه با اشاره به اینكه " قوانین و مقررات در مورد شركت های كارگزاری ترابری دریایی نیاز به اصلاح و به روز رسانی دارد"، اظهار داشت: ارباب رجوع در حوزه كارگزاری ترابری دریایی انتظار دارد خیلی صریح و شفاف با او برخورد شود و سردرگم نباشد.
توسعه خدمات لجستیكی در بنادر همراه با ارزش افزوده باشد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به شكل گیری حوزه جدید حمل و نقل چندوجهی و لجستیك در بنادر، خاطرنشان كرد: راه اندازی این مجموعه در سازمان بنادر را باید بعنوان یك فرصت نگاه كرد. صرف اتصال به ریل جوابگوی توقعات نیست.
وی با بیان اینكه در آینده بنادر انزلی و ریل هم به فهرست بنادر متصل به شبكه سراسری راه آهن اضافه می شوند، اذعان داشت: ارتقای خدمات لجستیكی در بنادر نباید به مفهوم افزایش رسوب و ماندگاری كالا باشد. ارتقای خدمات لجستیكی باید همراه با ارزش افزوده باشد.
 

1396/12/13
22:25:30
5.0 / 5
2354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری