معاون اجرایی شورای شهر تهران به مهر خبر داد:

تولید مركز پژوهش های شورای شهر تهران بزودی

تولید مركز پژوهش های شورای شهر تهران بزودی

شیك بار: معاون اجرایی شورای شهر تهران اظهار داشت: بزودی مركز پژوهش های شورا برای افزایش سطح كیفی مصوبات شورا راه اندازی خواهد شد.محمود میرلوحی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ایجاد مركز پژوهش های شورا اظهار داشت: تجربه خوب مجلس در مورد تولید مركز پژوهش ها سبب شد تا الگوگیری از این تجربه مركز پژوهش های شورا را راه اندازی نماییم. نباید این ساختار را یك ساختار اضافی تلقی كرد زیرا این مركز می تواند جنبه های مختلف لوایح شهرداری را مورد كارشناسی و مطالعه قرار دهد.
وی با اشاره به ضرورت بررسی لوایح و پیوست های ارسال شده به شورا توسط یك تیم كارشناسی تصریح كرد: نباید بررسی لوایح در شورا بدون بررسی دوباره و كشف نقصها احتمالی ا نجام شود بلكه می توان با یك كار پژوهشی قوی طرح ها و یا لوایح به صورت جامع و كامل تكمیل شده و در زمان تصمیم گیری هیچ گونه نقصی وجود نداشته باشد زیرا نقص احتمالی بعد از اجرا، هزینه های بالایی بر شهر وارد می نماید.
معاون اجرایی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه وزارت كشور اعلام نموده این مركز باید به صورت برون سپاری فعالیت كند، خاطرنشان كرد: قرار نیست به بدنه شورا اضافه نماییم. افرادی كه هم دارای تجربه تئوریك و دانشگاهی باشند و هم تجربه كار اجرایی داشته باشند، بسیار اندك و محدود هستند و نیازی به رسوب و استخدام در بدنه شورا ندارند. این عده كارشناس برجسته كه تعداد مشخصی هم هستند می توانند لوایح، طرح ها و پیشنهادات كمیسیون ها و شهرداری را به صورت عمیق و همه جانبه مورد بررسی قرار دهند.
میرلوحی در پاسخ به این پرسش كه آیا مركز پژوهش ها تبدیل به منبع تولید طرح خواهد شد یا تنها به بررسی كارشناسی لوایح خواهد پرداخت؟ اظهار داشت: اگر فعالیت های شورا را در چند ماه اخیر بررسی نموده باشید می بینید كه كارخانه تولید مصوبات تعطیل شده و اگر طرحی هم در صحن مطرح شده الزامی از آوردن لایحه از جانب شهرداری بوده است. تولید مركز پژوهشها در دستور كار هیأت رئیسه است و بزودی اجرایی می گردد.
وی در مورد تغییر بدنه كارشناسی شورای شهر تهران تصریح كرد: هم اكنون به علت تغییر دیدگاه های اعضاء شورا و اولویت حوزه برنامه ریزی ممكن است بدنه كارشناسی تغییراتی داشته باشد اما هم اكنون از شهریور تا به امروز تنها ۲۰ درصد بدنه شاغل در شورا تغییر كرده اند.

1396/12/02
13:26:47
5.0 / 5
2034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری