وزیر راه دستور داد؛

راهداری، راه آهن و هواپیمایی كشوری عملكردشان را گزارش دهند

راهداری، راه آهن و هواپیمایی كشوری عملكردشان را گزارش دهند

شیك بار: وزیر راه و شهرسازی در نامه ای خطاب به معاون حمل ونقل وزارتخانه دستور داد تا گزارشی از وضعیت اضطراری روزهای ۷ و ۸ بهمن ماه جاری تهیه كنند.


به گزارش شیك بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای خطاب به مهرداد تقی زاده معاون حمل ونقل خود دستور داد تا تحت نظر وی گزارش كاملی از وضعیت اضطراری در تاریخ ۷ و ۸ بهمن ماه جاری جهت استحضار رئیس جمهوری، دولت، مجلس شورای اسلامی و سایر مقام های مسئول و همینطور آگاهی عمومی تهیه و عرضه شود.متن نامه وزیر راه و شهرسازی به شرح زیر است: جناب آقای مهندس تقی زاده
معاون محترم حمل ونقلبا سلام
با توجه به آخر رسیدن شرایط اضطراری در اثر بارش برف در ایام شنبه و یكشنبه ۷ و ۸ بهمن ماه سال جاری و تولید شرایط اضطراری در منطقه تهران، البرز، قزوین، گیلان، زنجان و قم ضروری می باشد با فوریت دو تیم بررسی كارشناسی متشكل از كارشناسان حرفه ای و خبره در زمینه حمل ونقل جاده ای و هوایی تشكیل دهید تا گزارشی از مبحث تهیه و عرضه نمایند. این تیم باید تحت نظارت جنابعالی و با همكاری كامل سازمان هواپیمایی كشوری، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران جزئیات مسائل را بررسی و گزارش كاملی از تحلیل شرایط و چارچوب راه كارهای سیستمی جهت مقابله با وضعیت اضطراری جهت استحضار رئیس جمهوری، دولت، مجلس شورای اسلامی و سایر مقام های مسئول و همینطور آگاهی عمومی تهیه و عرضه نمایند. این گزارش باید حد اغلب ظرف مدت سه ماه تهیه و حاوی فرآیند شكل گیری شرایط اضطراری در انواع بحران های احتمالی، نحوه مدیریت و اطلاع رسانی، اقدام میدانی صورت گرفته و همینطور پیشنهادهای لازم جهت درس گیری از حادثه و بهبود مدیریت شرایط مشابه تهیه و عرضه نمایند. شایسته است كه پیشنهادها دست كم سه حوزه را شامل شود كه عبارتند از: ۱- چارچوب و شیوه دستیابی به بهبود فرآینده های مدیریت شرایط اضطراری و نحوه امدادرسانی نیروهای نظامی و انتظامی و سایر نهادهای درگیر.۲- كلیات نظام ارزیابی میزان آمادگی نیروی انسانی و تجهیزات دستگاه های ذیربط همچون پلیس، راهداری و هلال احمر و معاونت درمان وزارت بهداشت و عرضه راهكار جهت ارتقای آن ها۳- عرضه اصول اصلاحات ساختاری مورد نیاز در سیستم حمل ونقل جهت ارتقای تاب آوری آن در برابر حوادث بخصوص حمل ونقل تهران و حومه و سیستم هوایی با عنایت به دو فرودگاهه بودن تهران. این گزارش باید حداكثر ظرف سه ماه تهیه و انتشار یابد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، بارش برف طی روزهای ۷ و ۸ بهمن ماه باعث تولید اختلال شدید در جاده های منتهی به تهران، لغو گسترده پروازها و تولید چند مشكل در حركت قطارهای منتهی به تهران شد. این نابسامانی به خصوص در فرودگاه بین المللی امام خمینی تا اواخر هفته گذشته با شدت بسیار ادامه داشت و نارضایتی گسترده مردم را باعث شد.

1396/11/14
16:05:54
5.0 / 5
2958
تگهای خبر: بار , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری