رئیس سازمان هواشناسی كشور خبر داد

تجهیز 550 نقطه کشور به سامانه هشدار سیل

تجهیز 550 نقطه کشور به سامانه هشدار سیل

به گزارش شیک بار، رئیس سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: 550 نقطه کشور به سامانه اخطار سیل در فاز نخست تجهیز شده است و در فاز دوم 3030 نقطه دیگر کشور به این سامانه مجهز می شود.به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا سحر تاجبخش مسلمان در نشست خبری مدیران وزارت راه و شهرسازی - که امروز در وزارت راه و شهرسازی انجام شد - با اعلان اینکه در دولت سیزدهم اتفاقات خوبی در سازمان هواشناسی رخ داده است، اظهار داشت: با حمایت های دولت حدود ۵۰۰ مجوز استخدامی گرفتن شده تا جذب نیرو برای سازمان صورت گیرد.

وی ادامه کرد: اختصاصی کردن قسمتی از درآمدهای سازمان از دیگر اقداماتی بود که راهگشای خیلی از برنامه های سازمان هواشناسی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: افزایش حق الزحمه متصدیان ایستگاه های باران سنجی نیز از دیگر اقداماتی بود که به بهبود فعالیت این کارکنان کمک کرده است.

رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به این که ایجاد سامانه های هشدار سیل و هشدار آلودگی هوا نیز از دیگر اقدامات انجام شده در سازمان هواشناسی بود، اظهار داشت: علاوه بر این اقدامات، بخش مهمی از تجهیزات مربوط به ارسال "داده" روز رسانی شد. توسعه شبکه ارتباطات ماهواره ای نیز انجام گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: ۵۵۰ نقطه کشور به سامانه هشدار سیل در فاز نخست تجهیز و در فاز دوم تجهیز ۳۰۳۰نقطه دیگر کشور به این سامانه پیش بینی شده است.

ادامه دارد...منبع:

1403/04/18
12:01:06
5.0 / 5
108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری