پرداخت بیش از ۳ میلیاردریال پاداش به سوت زنان تخلفات بورس

پرداخت بیش از ۳ میلیاردریال پاداش به سوت زنان تخلفات بورس

شیک بار: رئیس اداره دیده بان سلامت بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به جزئیات گزارشات تخلفاتی در سال 1402 و رقم پرداختی پاداش برای سوت زنی تخلفات ناشران اوراق بهادار اعلام نمود: در سالی که گذشت، بعد از صدور آرای قطعی انضباطی برای یکی از پرونده های تخلفاتی در عرصه ناشران، مبلغ 650 میلیون ریال به عنوان پاداش به گزارشگر پرونده پرداخت گردید که در نهایت مجموع پاداش پرداختی به 3 میلیارد و 74 میلیون ریال رسید.


به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار ایران محمد حسین پور درباب اقدامات اداره دیده بان سلامت بازار سرمایه در سال ۱۴۰۲ پرداخت و اظهار داشت: این بخش از مدیریت سازمان بورس در سال ۱۴۰۲ بیش از یک هزار و ۵۰۰ گزارش دریافتی را بوسیله سامانه رسمی این اداره، نامه های ارسال شده و فضای مجازی بصورت کامل و تخصصی مورد بررسی قرار داده است.
وی گفت: مطابق با دستورالعمل حمایت و تشویق گزارشگران ناهنجاری در بازار سرمایه، تعداد ۳۵۰ گزارش از گزارش های ارائه شده حائزشرایط ناهنجاری بودند.
حسین پور اشاره کرد: همین طور از بین ۳۵۰ گزارشی که حائزشرایط ناهنجاری بودند، اقدامات اصلاحی برای ۳۰۰ گزارش انجام شد و ۵۰ گزارش دیگر نیز تحت عنوان گزارش تخلفات احتمالی یا جرم، جهت رسیدگی بیشتر به معاونت حقوقی سازمان ارجاع داده شد.
رئیس اداره دیده بان سلامت بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: همین طور این اداره در سال ۱۴۰۲، بعد از صدور آرای قطعی انضباطی توسط هیات مدیره سازمان بورس و با نظر مساعد هیات مدیره درباب یکی از پرونده های تخلفاتی در عرصه ناشران، مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال را به عنوان پاداش به گزارشگر پرونده پرداخت کرد که در نهایت مجموع پاداش پرداخت شده به ۳ میلیارد و ۷۴ میلیون ریال رسید.

وی اعلام نمود: همین طور اقداماتی مانند پایش مستمر فضای مجازی و بررسی معاملات فعالان این حوزه بوسیله سامانه رصد هوشمند فضای مجازی همچون اقدامات اداره سلامت بازار سرمایه در سال ۱۴۰۲ بود.
برنامه های اداره سلامت بازار سرمایه سازمان بورس در سال ۱۴۰۳
حسین پور به برنامه های اداره سلامت بازار سرمایه سازمان بورس در سال ۱۴۰۳ اشاره نمود و اضافه کرد: درباب برنامه های این اداره امسال می توان به برگزاری دوره آموزشی و نشست های تخصصی گزارشگری حرفه ای برای فعالان بازار سرمایه، پیش بینی برنامه تشویقی درباب گزارش های ناهنجاری که منجر به اقدامات اصلاحی و نظارتی می شود، توسعه سامانه دیده بان سلامت بازار سرمایه و پیاده سازی فاز نهایی سامانه رصد هوشمند فضای مجازی اشاره نمود.
رئیس اداره دیده بان سلامت بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: باتوجه به تنوع ابزارهای مالی موجود در بازار سرمایه، این بازار از ظرفیت نقش آفرینی موثر در عرصه های مختلف اقتصاد کشور برخوردارست.
وی با بیان اینکه از دید کلی می توان بازار سرمایه را به ۲ بخش بازار اولیه و بازار ثانویه تقسیم بندی کرد، اضافه کرد: وجوه مبادله شده در بازار اولیه بصورت مستقیم در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته و منجر به پیشرفت پروژه های تولیدی و خدماتی در دست اجرای این شرکتها خواهد شد که تاثیر آن در افزایش تولید و اشتغال در صنایع مختلف مشخص است.
حسین پور اظهار داشت: در بازار ثانویه نیز هر چند وجوه مبادله شده بین سهامداران در اختیار تولید کننده قرار نمی گیرد اما بدون توجه به بازار ثانویه و توسعه آن، زمینه توسعه برای بازار اولیه فراهم نخواهد بود.
رئیس اداره دیده بان سلامت بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت و گو با سنا، افزود: سرمایه گذاران بازار اولیه در صورتی وارد این بازار خواهند شد که نسبت به نقدشوندگی سرمایه گذاری خود اطمینان نسبی داشته باشند؛ بدین سبب توسعه بازار اولیه در کنار حفظ جذابیت بازار ثانویه می تواند کمک قابل توجهی را در حوزه افزایش تولید و اشتغال زایی در اقتصاد کشور داشته باشد.
وی گفت: در عرصه شرکت های دانش بنیان، ابزارهای تامین مالی متناسبی همچون تامین مالی جمعی طراحی شده و در حال اجراست که در این طرح، شرکت های دانش بنیان می توانند طرح های توجیهی خودرا با همکاری نهادهای مالی دارای مجوز جهت جذب سرمایه گذار ارائه نمایند.
حسین پور در آخر اشاره کرد: همین طور شرکت فرابورس نیز تابلو معاملاتی مخصوص را جهت تامیم مالی شرکت های دانش بنیان طراحی نموده که صندوق های سرمایه گذاری نیز می توانند در این طرح ها سرمایه گذاری کنند.
منبع:

1403/01/13
14:42:14
5.0 / 5
129
تگهای خبر: ابزار , اداره , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری