هرمزی اعلام كرد؛

جزئیات پروژه راه اندازی خط ۸ مترو تهران

جزئیات پروژه راه اندازی خط ۸ مترو تهران

شیک بار: مدیرعامل شرکت مترو تهران از شروع عملیات اجرائی پروژه راه اندازی خط 8 مترو تهران و جزئیات مربوط به آن آگاهی داد.به گزارش شیک بار به نقل از شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، محسن هرمزی اظهار داشت: خط ۸ مترو تهران، یکی از چهار خط جدید شبکه حمل و نقل ریلی پایتخت بشمار می رود که از محدوده مسعودیه در منطقه ۱۵ شروع و تا ایستگاه سرسبز در مرز مناطق ۴ و ۸ ادامه خواهد یافت. این خط در تبادل با خط ۹، لوپ حمل و نقلی مناطق مرکزی شهر را ایجاد کرده و مسافران زیادی را جذب خواهند کرد.
وی اضافه کرد: در حقیقت پیش بینی می شود با تکمیل خط ۸ و ایستگاه های آن در سال افق طرح، سالانه حدود ۳۰۰ میلیون سفر بوسیله این خط به مقاصد خود دسترسی پیدا کنند.
هرمزی افزود: این خط جدید شبکه مترو تهران از ۱۱ منطقه شهرداری عبور کرده و محدوده هایی از قبیل شهرک مسعودیه، بزرگراه امام رضا (ع)، سه راه افسریه، بزرگراه بعثت، پایانه جنوب، راه آهن، میدان بهمن، بوستان ولایت، بزرگراه آیت الله سعیدی، یافت آباد، بزرگراه یادگار امام (ره)، خیابان های آزادی، آذری، حبیب االهی، کوی نصر، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، پل آزمایش، بزرگراه کردستان، میدان یوسف آباد، پارک ساعی، پایانه بیهقی، بزرگراه رسالت، سیدخندان، میدان رسالت و خیابان سرسبز را دربرمی گیرد. به تعبیری مدلهای کلان نگر شهر تهران نشان میدهد خط ۸ در آینده، پرمسافرترین خط در میان خطوط چهارگانه جدید خواهد بود. این خط محدوده های جنوب شرق، جنوب، مرکز و شرق پایتخت را تحت پوشش حمل و نقلی قرار می دهد.
مدیرعامل شرکت مترو تهران اضافه کرد: بمنظور تسریع در شروع عملیات اجرائی خط ۸ مترو تهران و با همکاری شهرداری منطقه ۱۵، محل تجهیز کارگاه این خط در منطقه مسعودیه آماده شده و عملیات اجرائی آن شروع خواهد شد.


منبع:

1402/12/17
13:28:25
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری