ورود 2500 دستگاه خودروی برقی به ناوگان عمومی تا انتهای سال

ورود 2500 دستگاه خودروی برقی به ناوگان عمومی تا انتهای سال

به گزارش شیک بار، مدیر طرح خودرو های برقی وزارت صمت اظهار داشت: پیش بینی می شود تا پیش از عید 2500 دستگاه خودروی برقی تحویل ناوگان حمل و نقل عمومی شود.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، حسن کریمی سنجری مدیر طرح خودرو های برقی وزارت صمت در مصاحبه با رادیو اظهار داشت: تا حالا ۶۰۰ خودروی برقی ترخیص شده اند و ۶۰۰ خودرو در گمرک داریم و ۱۵۰۰ خودرو درحال حمل هستند که پیش بینی می شود تا پیش از عید ۲۵۰۰ خودروی برقی تحویل ناوگان حمل و نقل شود.
کریمی با اشاره به رفع موانع واردات اضافه کرد: هر ماه شاهد واردات خودروی وارداتی برقی توسط خودروسازها به شرط انتقال فناوری خواهیم بود که در همین حوزه شرکت های خودروساز مونتاژ می کنند و دو مدل خودرو در بخش خصوصی و دولتی در سال آینده با ۴۰ درصد ساخت وارد بازار خواهد شد.
وی افزود: با چند مصوبه عرضه خودرو های برقی عملیاتی خواهد شد که فروش خودرو به ارگان های دولتی و فروش خودرو به اشخاص خارج از سامانه یکپارچه همچون آنهاست؛ مورد دوم همچون تسهیلاتی است که جهت استفاده عموم بوسیله خودرو های برقی خواهیم داشت.
کریمی سنجری اشاره کرد: ۱۲ خودروساز بخش خصوصی و دولتی در صف اختصاص ارز هستند تا واردات خودرو های برقی را انجام دهند و بلا فاصله پس از آن عمق داخلی سازی را افزایش خواهیم داد.
مدیر طرح خودرو های برقی وزارت صمت اظهار داشت: دو شرکت بزرگ روی موضوع باطری سرمایه گذاری می کنند تا در همین راستا تولید باطری گسترش یابد. شش شرکت دیگر هم در بخش تولید ایستگاه شارژ فعال شدند که پس از مونتاژ، مدلهای مختلف ایستگاه شارژ را تولید خواهیم کرد تا مسیری متوازن را با هم پیش ببریم.
کریمی سنجری اشاره کرد: چین از ۲۰ سال پیش توانست به سمت توسعه خودروسازی فعالیت کند و امروزه رقیب جدی کشورهای مدعی تولید خودرو های برقی باشد. این مساله در کشور ما هم می تواند اتفاق بیفتد به شرط این که سیاست گذار برنامه مشخصی برای این مسیر و هدف تعریف کند.
وی اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی درست، به تدریج زیرساخت های لازم برای ایجاد خودروسازی برقی فراهم گردد تا وزارت صمت با هماهنگی دیگر نهادها با کمک خودروسازان، تحولی را در ناوگان حمل و نقل شهری و بعد در دیگر خودرو ها فراهم آورد.


منبع:

1402/11/25
08:52:47
5.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری