جزییات بودجه ۱۴۰۳؛

شهرداری ها مجاز به انتشار ۱۲ همت اوراق مشارکت شدند

شهرداری ها مجاز به انتشار ۱۲ همت اوراق مشارکت شدند

به گزارش شیک بار، با مصوبه مجلس شورای اسلامی، شهرداری های کشور و سازمان های وابسته به آنها می توانند تا سقف ۱۲ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کنند.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی نوبت بامداد امروز (یکشنبه اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در رابطه با لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در قسمت درآمدی، جز یک بند «ب» تبصره یک این لایحه را به شرح زیر تصویب کردند:
به شهرداری های کشور و سازمان های وابسته به آنها اجازه داده می شود:
۱- تا سقف ۳۰۰ هزار میلیاردریال اوراق مالی اسلامی ریالی منتشر کند. تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق برای طرح های قطار شهری و حمل و نقل شهری به نسبت ۵۰ درصد دولت و ۵۰ درصد شهرداری ها صورت می گیرد.
در ادامه جلسه، جز ۲ بند «ب» و بند «پ» تبصره یک این لایحه تصویب گردید که مطابق با آن به شهرداری های کشور و سازمان های وابسته به آنها اجازه داده می شود:
۲- تا سقف ۱۲۰ هزار میلیاردریال اوراق مشارکت با تضمین خود با اولویت به کارگیری محصولات دانش بنیان منتشر نمایند.
در مواردی که هزینه کرد شهرداری ها از محل مجوز این جز با تأیید وزارت نفت منجر به کاهش مصرف سوخت می شود، تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق ۳۰ درصد از راه سازوکار گواهی های صرفه جویی و از منابع حساب بهینه سازی مبحث ماده (۴۶) قانون برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران و ۷۰ درصد توسط شهرداری ها صورت می گیرد.
پ- به منظور تسریع در تأمین اعتبار طرح های تملک دارایی های سرمایه ای بخصوص برای مناطق سردسیر، به وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل کشور) اجازه داده می شود با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی از راه اسناد اعتباری و اوراق مالی اسلامی با استفاده از ظرفیت سیستم بانکی کشور با اتکا به منابع مبحث ماده (۱۲۵) «قانون محاسبات عمومی کشور»، در سقف اعتبارات ردیف های مربوط در این قانون تجهیز و تا سقف ۵۰ درصد ردیف های اعتباری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای با تشخیص سازمان مذکور پرداخت نماید. این اسناد قابلیت تسویه مطالبات مالیاتی دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی را دارد. در صورت استفاده خزانه داری کل کشور از وجوه مبحث ماده ۱۲۵ «قانون محاسبات عمومی کشور» وجوه مزبور باید در سال ۱۴۰۳ مسترد شود.

1402/11/02
12:51:48
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری