رئیس سازمان سینمایی اعلام كرد

اختصاص تسهیلات بانکی برای پروژه های سینمایی

اختصاص تسهیلات بانکی برای پروژه های سینمایی

شیک بار: شیک بار: رییس سازمان سینمایی کشور در هفتاد و هشتمین جلسه شورای معاونین و مدیران این سازمان از اختصاص تسهیلات بانکی برای پروژه های سینمایی آگاهی داد.


به گزارش شیک بار به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی، در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت جریان تولید در سینمای ایران و تاثیر آن بر حوزه اشتغال و معیشت خانواده سینما با تمجید از اقدامات انجام شده دراین زمینه در سال قبل در عرصه های فیلم سینمایی، مستند و کوتاه اظهار داشت: این طرح با هدف حمایت و کمک به چرخه تولید فیلم در سینما و رونق اشتغال طراحی شده است.
رییس سازمان سینمایی کشور افزود: اعطای تسهیلات بانکی ارزان برای تولید آثار سینمایی باارزش به روندهای حمایتی سازمان سینمایی از تولید اضافه گردید.
او اضافه کرد: بنیاد سینمایی فارابی به عنوان نهاد حمایتی از سینمای حرفه ای مسئولیت بررسی تقاضاها در شوراهای تخصصی و اعلام نظر برای معرفی پروژه های سینمایی به بانک عامل را برعهده دارد.
بگفته خزاعی، تقاضای تهیه کنندگان سینما بعد از دریافت پروانه ساخت از معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان در شورای تخصصی بنیاد سینمایی فارابی بررسی و اعلام نظر خواهد شد و آثاری که به لحاظ محتوایی در شورای تسهیلات فارابی مصوب شوند، مشمول این طرح قرار می گیرند.
ادامه حمایت، رونق کسب و کارهای سینمایی و افزایش کمی و کیفی تولید آثار و حفظ شرایط تعادلی در حوزه تولید فیلم های سینمایی و جلوگیری از بیکاری دست اندرکاران سینما در امتداد تولید آثار سینمایی خلاقانه، حرفه ای، استاندارد و اثرگذار و متنوع در مضامین و محتوا را همچون اهداف این طرح عنوان شد.
او افزود: با کوشش های سازمان سینمایی، این خط اعتباری جدید در قالب انعقاد تفاهم نامه با یکی از بانکهای عامل بمنظور اعطای تسهیلات ارزان در امتداد تولید آثار سینمایی برقرار شد.
ایجاد تولیدات با مضامین متنوع و ژانرگرا و ارتقای محتوایی آثار و حمایت هدفمند از تولیدات در رابطه با اولویت های فرهنگی و رویکرد های محتوایی سازمان از اهداف این طرح است.
محمد خزاعی با اعلان اینکه سازمان سینمایی امسال با اهتمام مضاعف دغدغه های سینماگران در حوزه معیشت، مسکن، بازنشستگی، بیمه و مالیات را پیگیری می کند اشاره کرد: اقدامات موثری در بیشتر این بخش ها درحال وقوع است و این طرح حمایتی از دیگر اقدامات پیش بینی شده در این جهت است.
بگفته او علاوه بر این تسهیلات بانکی، سازمان سینمایی در عرصه های دیگر نیز از آثار مورد نیاز سینمای ایران برمبنای اولویت های سازمان در قالب مشارکت و سرمایه گذاری حمایت می کند.
او با تأکید بر لزوم پشتیبانی از تولیدات سینمای ایران در عرصه های مختلف اظهار داشت: در ماموریت های پنج ساله تعریف شده برای بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و انجمن سینمای جوانان ایران در سرفصل های مختلفی پشتیبانی از جریان تولید با اولویت ها و شاخصه های اعلام شده تعریف شده است.
این جلسه با حضور قادر آشنا، اصغر فارسی، حبیب ایل بیگی، یزدان عشیری، علیرضا اسماعیلی، محمدرضا سوقندی، محمد حمیدی مقدم، هاشم میرزاخانی، مجید اسماعیلی، غلامرضا نجاتی، لادن طاهری، رمضانعلی حیدری خلیلی، مهدی آذر پندار، سیدصادق موسوی انجام شد.
منبع:

1402/07/04
15:21:23
5.0 / 5
218
تگهای خبر: اداره , بار , بنیاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان شیك بار
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری