مدیرعامل پالایش و پخش فراورده های نفتی در پاسخ به شیك بار:

فعلا ناترازی بنزین نداریم

فعلا ناترازی بنزین نداریم

به گزارش شیک بار، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی از سوآپ فراورده در وضعیت خاص آگاهی داد و اظهار داشت: در وضعیت فعلی عرضه و تقاضای بنزین را مدیریت کرده ایم.


به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا، جلیل سالاری امروز در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری در پاسخ به سوال ایسنا درباب وضعیت ناترازی بنزین و احتمال واردات، اظهار داشت: با شرایطی که مدیریت کردیم فعلا توانستیم، عرضه و تقاضا را مدیریت نماییم، در بعضی فصول که مصرف افزایش می یابد از مسیر سوآپ ناهمنام فرآورده استفاده می نماییم.
وی با اعلان اینکه باتوجه به تفاوت قیمت با کشورهای همسایه و اختلاف ۲۵ تا ۳۰ هزار تومانی قیمت، قاچاق جذاب است، اظهار داشت: باید با سیاست های غیر قیمتی و با بهره گیری از تکنولوژیهای جدید جلوی قاچاق را گرفت.
سالاری با اعلان اینکه در خودرو های سنگین یک میلیون ناوگان دیزلی در کشور موجود است که سن ۶۸ درصد آنها بیش از ۲۰ سال است، افزود: این در حالیست که استانداردهای جهانی هشت تا ۱۰ سال است و فرسودگی مصرف سوخت را بیشتر می کند.
وی با اعلان اینکه مصرف گازوییل در بخش حمل و نقل ۶۰ میلیون لیتر است، اظهار داشت: اگر مدیریت مصرف صورت گیرد، بین هفت تا ۱۲ میلیون لیتر صرفه جویی اتفاق می افتد.
بگفته وی باید استانداردهای مصرف سوخت در بخش حمل و نقل ارتقا یابد و با این اقدام تا ۱۶ میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف را رقم می زند.
ادامه دارد
منبع:

1402/02/29
15:28:33
5.0 / 5
349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری