تنها دلخوشی بازار نفت

تنها دلخوشی بازار نفت

شیک بار: در صورتیکه قیمت نفت در ایام اخیر یکی از شدیدترین ریزش های چند ماه گذشته را تجربه کرده و شاخص نفت آمریکا به پایین 70 دلار در هر بشکه سقوط کرد، آژانس های بین المللی دیدگاه خوش بینانه نسبت به سال 2023 را حفظ کردند.



به گزارش شیک بار به نقل از ایسنا، آژانس بین المللی انرژی (IEA) برآورد خود از رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۳ را به میزان ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داد و الان انتظار دارد تقاضای جهانی برمبنای سال به سال، دو میلیون بشکه در روز رشد کرده و به ۱۰۲ میلیون بشکه در روز برسد.

همزمان با بهبود سفرهای هوایی چین و عبور آنها از سطح قبل از دوران پاندمی، تقاضا برای سوخت جت در فاصله سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، آماده رشد ۷.۵ میلیون بشکه در روز برمبنای سال به سال می شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، برآورد اوپک از میزان رشد تقاضا در سال ۲۰۲۳ خوشبینانه تر بوده و ۲.۳۲ میلیون بشکه در روز است که یک سوم آن مربوط به چین خواهد بود.

اوپک در تازه ترین گزارش ماهانه از بازار نفت، پیش بینی پیش بینی خود از رشد تقاضای چین برای نفت در سال ۲۰۲۳ را به سبب تسهیل محدودیت های کووید ۱۹ در این کشور بالا برد اما برآوردش از تقاضای جهانی را با اشاره به ریسک های نزولی احتمالی برای رشد اقتصاد جهانی، بدون تغییر نگه داشت. این سازمان انتظار دارد تقاضای چین امسال ۷۱۰ هزار بشکه در روز رشد کرده و برای دومین سال متوالی افزایش پیدا کند.

در گزارش اوپک آمده است: بازگشایی چین بعد از لغو سیاست سخت گیرانه کووید ۱۹ در این کشور، سرعت چشمگیری به رشد اقتصاد جهانی بخشیده است.




1402/01/02
13:11:07
5.0 / 5
177
تگهای خبر: تجربه , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری