شهردار اصفهان:

زاینده رود پایان ۱۴۰۲ احیا می شود

زاینده رود پایان ۱۴۰۲ احیا می شود

به گزارش شیک بار، شهردار اصفهان اظهار داشت: با همدلی که میان مدیران استانی ایجاد شده، امید است تا پایان 1402 برای همیشه جریان زاینده رود را در شهر اصفهان داشته باشیم.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، علی قاسم زاده بامداد شنبه در نشست خبری با اشاره به این که خبرهای خوبی درباره ی زاینده رود خواهیم داشت، گفت: با همت استانداری و کمک دستگاهها، صنایع و شهرداری پیش بینی شده است که آب خلیج فارس (دریای عمان) نیمه دوم سال آینده به اصفهان می رسد.
وی با اعلان اینکه این پروژه انتقال آب با مدیریتی جهادی به شدت فعال است، اضافه کرد: این طرح به هشت خرده پروژه تقسیم شده و هر هشت پروژه فعال است؛ جهادی کار می کنند و پروژه ای که شاید پنج سال تا ۱۰ سال می کشید با اتکا به منابع اعتباری استانی در حال انجام می باشد.
شهردار اصفهان افزود: پیش بینی این است که خط لوله انتقال آب دریا تا پایان ۱۴۰۲ به سیرجان (کرمان) برسد و از آنجا به اصفهان منتقل کنند و در ادامه پروژه را به دریای عمان وصل کنند و آب استیجاری سیرجان جایگزین شود.
قاسم زاده اشاره کرد: باتوجه به مدیریت قوی پروژه و همدلی که میان همه منابع استانی وجود دارد پیش بینی می شود که اواخر ۱۴۰۲ آب تصفیه شده خلیج فارس را در اصفهان برای صنایع و کشاورزی خواهیم داشت.
وی با اعلان اینکه تلاش می شود که جریان زاینده رود را پایان ۱۴۰۲ برای همیشه داشته باشیم، اظهار داشت: امید است این پروژه ها با اتکا به منابع داخلی به نتیجه برسند و این نویدی است که بعد از سال ها اختلاف، همگنی و همدلی برای آن شاهد می باشیم برای اینکه اساسی ترین مسئله شهر ما آب است و بسیار امیدواریم که این نگرانی به زودی بر طرف می شود.
شهردار اصفهان با اعلان اینکه رؤیای من برای این شهر، اصفهان شهر زندگی است که هر کسی آرزو کند در اصفهان زندگی کند، اشاره کرد: اصفهان شخصیتی فرهنگی و تاریخی دارد که باید از آن صیانت کرد و برنامه ما توسعه این شهر با حفظ شخصیت آنست.
بخشی از خط ۲ قطار شهری پایان ۱۴۰۳ بهره برداری می شود
قاسم زاده با اعلان اینکه در زمینه حمل و نقل شهری تمرکز بر تکمیل خط ۲ قطار شهری اصفهان است، گفت: این پروژه پیشرفت کار خوبی دارد و الان از دو محور به طور شبانه روزی با ۲ هزار نیروی کار عملیات زیرساختی آن در حال انجام می باشد.
وی با اعلان اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان در تدوین بودجه ۱۴۰۲ تاکید داشت که خط دو مترو تا پایان ۱۴۰۳ از محدوده دارک تا زینبیه بهره برداری شود، اضافه کرد: با هفت هزار میلیارد تومان برآورد بودجه ای که برای این ابر پروژه شده امید است سال آینده با شتاب بیشتری تحقیق یابد.
افزایش ۶۵ درصدی ۱۴۰۲ بودجه شهرداری اصفهان
شهردار اصفهان با اشاره به این که بودجه ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل ۶۵ درصد بالا رفته است، اظهار امیدواری کرد که با تحقق منابع آن در سال آینده خدمات بیشتر و بهتری به مردم اصفهان ارائه شود.
قاسم زاده با اعلان اینکه حدود ۷۳ درصد بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اصفهان، عمرانی و ۲۷ درصد هزینه ای است، اشاره کرد: ۴۱ درصد بودجه سال آینده به حوزه حمل و نقل، ۱۹ درصد به خدمات شهری، ۱۳ درصد مالی، اقتصادی شهردار، ۱۱ درصد برای برنامه ریزی و توسعه، ۱۰ درصد فرهنگی و اجتماعی، سه درصد معماری و ۲ درصد عمرانی توزیع شده است.
وی اشاره کرد: در مجموع ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اصفهان تعیین شده که با سازمان های تابعه ۲۲ هزار میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان است.
شهردار اصفهان با اعلان اینکه در بودجه ۱۴۰۲ پنج هزار میلیارد تومان طرح های مشارکت تعریف شده است، اظهار داشت: در صدد هستیم که سال به سال درآمد شهرداری را از محل درآمد ساختمانی کاهش دهیم.
نظافت مکانیزه معابر شهر اصفهان در سال آینده
قاسم زاده با اعلان اینکه خدمات شهری و نظافت در کلانشهر اصفهان به سمت مکانیزه شدن حرکت می کند، گفت: سال جاری در بزرگراه های شهر این طرح بعد از آن چند اتفاق تلخی که داشتیم و همکاران ما جان خودرا از دست دادند، اجرا شد و سال آتی نظافت مکانیزه را در معابر دیگر خواهیم است.

وی، تغییر روز تحویل زباله در شهر اصفهان را طرحی موفق ارزیابی کرد و اظهار داشت: آمار و ارقام در اجرای این طرح حاکی از نمره موفقی است.
شهردار اصفهان با اعلان اینکه بر تبدیل زباله ها به مواد و انرژی متمرکز شدیم، اضافه کرد: طرح پیرولیز یا تبدیل زباله به انرژی در سطح تجاری در حال اجراست و سیستم های زباله سوز هنوز به قرارداد نرسیده است.
قاسم زاده با اشاره به این که پسماندهای ساختمانی و بازیافت شیرابه بوسیله دانش بنیان ها درحال برنامه ریزی است، اشاره کرد: کلانشهر اصفهان از گذشته در مدیریت پسماند پیشتاز بوده اما ابعاد جدیدی در این عرصه درحال پیگیری است و در آینده پسماند ساختمانی نخواهیم داشت.
چهار باغ پیاده راه می ماند
شهردار اصفهان با اعلان اینکه احیای بافت تاریخی در سال ۱۴۰۲ با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت، اشاره کرد: چهار باغ عباسی پیاده راه خواهند ماند و شورای اسلامی شهر و شهرداری در این زمینه اتفاق نظر دارند و پای این کار ایستاده اند و جای نگرانی نیست.
قاسم زاده با اعلان اینکه جمع آوری صندلی های چهارباغ مصوبه شورای تامین استان بود و بصورت موقت انجام شد، اشاره کرد: دولت خانه صفوی، چهار باغ، قسمتی از خیابان استانداری و آمادگاه نیز پیاده راه خواهند شد و پیاده راه مانده چهار باغ مصوبه شورای ترافیک کشور و استان است و هیچ شک و شبهه ای در این زمینه وجود ندارد.
وی با اشاره به مازوت سوزی نیروگاه شهید محمد منتظری در زمستان ها، اظهار داشت: در جلسه رییس قوه قضائیه در اصفهان دستور قطع کامل مازوت سوزی این نیروگاه صادر شد و امید است که حالا هیچ مازوتی در اصفهان درحال سوختن نباشد.
شهردار اصفهان درباب آلودگی هوای اصفهان اشاره کرد: برای حل این معضل در زمینه حمل و نقل شهری هیچ راهی جز توسعه قطار شهری، تکمیل رینگ حفاظتی و استاندارد سازی اتوبوس های شهری نیست هرچند دستور العمل در رابطه با کاهش آلاینده ها ابلاغ گردیده و به شدت درگیر هستیم که با توسعه فضای سبز قسمتی از آلاینده ها که شهرداری در آن نقش دارد، کم شود.
قاسم زاده با اشاره به این که تکمیل حلقه حفاظتی حمل و نقل کماکان فعال است، اظهار داشت: این طرح که از قبل دوره ما شروع شده بود حتی یک روز هم تعطیلی نداشته است و خط یک مصوب شد با مشارکت یکی از شرکت های معتبر ادامه دهیم که از شهرک قدس تا دانشگاه صنعتی امتداد خط یک را خواهیم داشت.
وی با اشاره به این که در زمینه حمل و نقل شهری، امسال ۲۸۵ اتوبوس نو خریداری و به ناوگان اتوبوس رانی افزوده شد، اضافه کرد: در زمینه فرهنگی تمرکز ما بر تامین فرهنگ شهرنشینی متمرکز نماییم هرچند اصفهان از این حیث همیشه پیشتاز بوده اما مدتی در زمینه فرهنگی وقفه به وجود آمد که تلاش می نماییم رویکرد توسعه فرهنگ شهروندی و شهرنشینی در سال ۱۴۰۲ با شتاب بیشتری ادامه یابد.


منبع:

1401/12/21
10:16:42
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری