سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران:

پروازهای رفت حجاج امروز به اتمام می رسد

پروازهای رفت حجاج امروز به اتمام می رسد

به گزارش شیک بار سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: پروازهای رفت حجاج امروز به اتمام می رسد.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر، کاپیتان شمس الدین فرزادی پور سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما ضمن اشاره به رسیدن سالگرد شلیک ناو وینسنس آمریکا به ایرباس ایران ایر در پرواز ۶۵۵ این شرکت هواپیمایی در ۱۲ تیر ۶۷ و گرامیداشت سالگرد شهادت برخی از هموطنان مان اظهار داشت: امروز با دو پرواز ۱۹.۵۵ زاهدان و ۱۸.۲۵ فرودگاه امام (ره) به جده پروازهای حج به اتمام می رسد.
وی افزود: ۱۶۲ پرواز از ۱۸ ایستگاه ۳۹ هزار و ۵۳۱ زائر را به عربستان منتقل کردند که پروازها در کمال آرامش و کمترین تأخیر برگزار شد حتی برخی از پروازها جلوتر از موعد انجام شد و دو یا سه مورد داشتیم که تأخیر ۸ تا ۱۰ ساعته داشتند اما در سایر پروازها به صورت میانگین ۳۷ تا ۳۸ دقیقه تأخیر پروازهای حج را داشتیم.
به گفته سرپرست ایران ایر از ۲۳ تیر عملیات برگشت حجاج شروع می شود که ۱۶ روز به طول می انجامد.
فرزادی پور اضافه کرد: مشکل خاصی در تأمین سوخت پروازهای حج در عربستان نداشیم ما از آنجاییکه قرار شد پروازهای حج در ارزان ترین قیمت ممکن و با نرخ ۱۳۹۸ که یک سوم قیمت واقعی است صورت گیرد بنابراین هواپیماها در عربستان سوخت گیری نمی کردند چون نرخ سوخت هواپیما در ایران لیتری ۶۰۰ تومان است اما در عربستان ۱.۷ دلار از هواپیما دریافت می شود.
سرپرست هما خاطرنشان کرد: عربستان برای پروازهای برگشت حج بازه زمانی ۱۶ روزه تعیین کرده و مجبوریم در بعضی روزها روزی ۱۲ الی ۱۴ پرواز حج با ۶ فروند هواپیما انجام دهیم.
وی درباره ی قیمت دلاری پروازهای داخلی اظهار داشت: این تصمیم در انجمن شرکتهای هواپیمایی دریافت شد، علت آن واقعی سازی نرخ بلیت بود چون بلیت پرواز آبادان-مشهد برای عراقی ها در نجف از جانب آژانس ۹۰ تا ۹۵ دلار به زائرین عراقی فروخته می شد در حالیکه همان آژانس ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان بابت همان پرواز به ایرلاین می پرداخت.
فرزادی پور با اشاره به اینکه هواپیماهای برجامی خصوصاً ATR ها سودده نیستند که هیچ زیان ده هم هستند، اظهار داشت: تنها ۱۰ درصد پروازهای با ATR زیان کمتری دارند ولی به این مفهوم نیست که ATR ها را کنار بگذاریم.
سرپرست هما بدهی ایران ایر بابت خرید ATR ها را ۲۶۰ تا ۲۷۰ میلیون دلار اعلام و خاطرنشان کرد: درحال استیبل شدن شرایط هستیم و فعلا استقراضی از شرکتهای دیگر برای پرداخت حقوق کارکنان هما نداشته ایم.
وی درباره واگذاری صندوق بازنشستگی هما به صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: سه ماه است این انتقال عملیاتی شده و بازنشستگان هما در موعد مقرر از صندوق کشوری حقوق ماهانه دریافت می کنند. با این وجود سهمیه هایی مانند بلیت سالانه که بر گردن ماست حتما صورت خواهد گرفت.
فرزادی پور در مورد پروازهای عرفه که قیمت بالایی داشت اظهار داشت: برای ایجاد تعادل در قیمت پروازهای روزهای عرفه به نجف و بغداد سامانه فروش سیستمی بلیت این روز را در سایت هما بارگذاری کرده ایم و فروش آن شروع شده است.
فرزادی پور خاطرنشان کرد: کارکنان هما پایین ترین حقوق را در مجموعه کارکنان دولت دریافت می کنند و خلبانان این شرکت هم در بین ایرلاین ها کمترین حقوق را دارند.


منبع:

1401/04/12
17:01:21
5.0 / 5
141
تگهای خبر: آرامش , بار , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری