زاكانی در صحن شورای شهر تهران:

تحقق ۹۳ درصدی بودجه شهرداری تهران

تحقق ۹۳ درصدی بودجه شهرداری تهران

به گزارش شیک بار شهردار تهران از تحقق ۹۳ درصدی بودجه شهرداری اطلاع داد و اظهار داشت: در بحث عرضه املاک در بورس به موانعی برخورد شد که در ایام آینده برداشته می شود.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، علیرضا زاکانی با حضور در اولین جلسه شورای اسلامی در سال ۱۴۰۱ ضمن آرزوی سلامتی برای رئیس شورا و تبریک سال نو و ماه رمضان اظهار داشت: شورای ششم پارسال کوشش کرد که آنچه که معطوف به اهداف عالی و پیشبرد امور در تهران است را وجهه همت خود قرار دهد و تلاش شد با یک مدیریت جهادی مسیری را دنبال کند که آنچه در جمع سه ضلعی شهر و شهروند و مدیریت شهری انجام می شود، بیشترین نفع را برای شهروندان تهران باشد تا امکانی فراهم گردد که ما بتوانیم برای شهروندان رفاه و آسایش، امنیت و ایمنی، سلامت و نشاط، معیشت و اقتصاد و گشایش های مختلف را به ارمغان بیاوریم.
وی اضافه کرد: در همین راستا تلاش شد در نیمه سال قبل گفتمان حاکم گفتمان خدمت و پیشرفت باشد و تلاش شد کارها از راه مدیریت مشارکتی بر محور نخبگان دنبال شود. آنچه حاصل شد در نوع خود کم سابقه بود؛ یکی از مواردی که در سالهای گذشته نمود پیدا کرد عملکرد مالی مجموعه مدیریت شهری بود؛ با اصلاحیه ۳۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تعیین شد که کارسازی صورت بگیرد، از این مبلغ ۳۰ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۷ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان به صورت غیر نقدی بود؛ ۳۴ هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان اساسا کارسازی شده و ۳۵۰ میلیارد تومان هم در دست کارسازی به صورت غیر نقد است. در واقع آنچه امروز صورت گرفت ۹۳ درصد تحقق بودجه است که امری بی سابقه است در حالیکه سال قبل ۷۰ درصد بودجه محقق شد.
موانع بر سر راه عرضه املاک در بورس بزودی برداشته می شود
زاکانی اظهار داشت: گرچه به موانعی هم برخورد کردیم، مثلا در بحث عرضه املاک در بورس به موانعی برخورد شد که در ایام آینده برداشته می شود، در بحث بودجه در بخش نقد ۱۰۰.۴ درصد تحقق و در بخش غیر نقد ۶۳.۵ درصد تحقق را داشتیم. سال قبل این عدد در نقد یک سوم سال جاری بود و عملاً ۳.۲ برابر نسبت به سال قبل پیش افتادیم؛ در ۶ ماهه اول سال قبل منابع مالی تأمین شده حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان است و اگر به سقف ۳۵ هزار میلیارد تومان برسیم حکایت از ۲۲ هزار میلیارد تومان کارسازی در ۶ ماهه دوم دارد.
شهردار تهران افزود: کار دوم تحول مدیریتی بود که تحول بزرگی را در کانون ارزیابی و کارکردهای آن داشتیم و امروز این مدیریت مستقر شده است.
فعالیت ۷۲ نقطه جدید در حوزه واکسیناسیون
وی افزود: در حوزه خدمات کارمان را با واکسیناسیون گسترده شروع کردیم. در دوره قبل ۷۰ نقطه از سوی شهرداری به نهادهای مرتبط برای انجام واکسیناسیون داده شده بود. در این دوره علاوه بر آن نقاط، ۷۲ نقطه با مدیریت شهرداری فعال شد، به طرق مختلف این نقاط تجهیز شد. ضمن این که در شهرداری برای واکسیناسیون به سراغ افراد رفتیم و منتظر آنها نماندیم.
زاکانی بیان نمود: همینطور ناظر به نگهداشت شهر، آسفالت و پیراستگی شهر را از راه مناطق مختلف دنبال کردیم و در خود این مقطع گستره بزرگی از خدمات را عرضه کردیم.
فعالیت بر پایه مشارکت مردم بر مدار مردم و محور نخبگان
شهردار تهران بیان نمود: نکته مهم دیگر شروع فعالیتهای مشارکتی بود، فعالیتی که بر پایه مشارکت مردم بر مدار مردم و محور نخبگان است؛ همکاری با دستگاههای دیگر همچون این فعالیت هاست که نخستین تجربه در قرارگاه اجتماعی بود؛ یک کار بی نظیری انجام شد و ۲۳۰ مصوبه در ۱۸ جلسه صادر شد که ۸۲ درصد این مصوبات اجرایی شد و حاصل این کار این شد که ۷ هزار معتاد متجاهر جمع آوری و به کمپ ماده ۱۶ منتقل شدند.
تأسیس کمپ ترک اعتیاد
وی تصریح کرد: برای نخستین بار کمپ برای عناصر کبر سن و بالای ۶۵ سال و صغر سن زیر ۱۸ سال و خانم ها و معتادان دارای زخم باز در تهران تأسیس شد.
زاکانی خاطرنشان کرد: برای این افراد اقداماتی همچون تثبیت هویت، سم زدایی، بازسازی شخصیتی، مهارت آموزی و مواجهه با خانواده ها و اشتغال و اجتماعی شدن آنها انجام می شود. در همین مسیر بالغ بر ۲۹۱ مجموعه ای که از معتادان خرید و فروش می کردند و ۴۱ پلاک قرمز هم پلمب شد و برای ساماندهی رود دره فرحزاد تلاش شد که در نتیجه امیدواریم ادامه بوستان بالای نیایش را سال جاری افتتاح نماییم تا این صورت زشت را از آن محدوده جمع نماییم.تشکیل قرارگاه سلامت با هدف توسعه بهداشت در تهرانزاکانی خاطرنشان کرد: اقدام بعدی تشکیل قرار گاه سلامت با هدف توسعه بهداشت در تهران بود چون که سیستم بهداشتی تهران عقب افتادگی تاریخی نسبت به بخش درمان دارد.
شهردار تهران اضافه کرد: قرارگاه مسکن هم شکل گرفت و در کنار آن مسیری دنبال شد که ایمنی شهر تهران را مورد دقت قرار دهیم، از آنجائیکه شهردار تهران جانشین وزیر کشور در بحث مدیریت بحران در تهران است، جلساتی را برگزار کردیم و مصوباتی داشتیم.افزایش ۳۲۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانیوی اظهار داشت: در بخش حمل و نقل عمومی توانستیم ۱۷۵ دستگاه اتوبوس نو بخریم و با ترمیم مخازن گاز بعضی از دستگاههای اتوبوس، حداقل هایی را برای تهران تأمین کردیم؛ میراث خوبی از این بابت نداریم چون که شهر را شورای ششم با ۲۲۵۰ اتوبوس تحویل گرفت در حالیکه نیاز شهر ۷ هزار اتوبوس است. هدف گذاری برای افزایش ۳۲۵۰ دستگاه است، به صورتی که ۱۳۰۰ دستگاه از راه بازسازی، ۱۰۰۰ دستگاه که مجوز آنرا از کمیسیون زیربنایی دولت گرفتیم و ۹۰۰ دستگاه که وزارت کشور ۸۰ درصد قیمت آنرا تقبل می کند و ما هم ۲۰ درصد را تأمین کرده ایم تا عملاً ۳۲۵۰ اتوبوس به ناوگان اضافه شود و در مجموع ۵۵۰۰ دستگاه اتوبوس را در خدمت شهروندان در سال ۱۴۰۱ قرار دهیم.نوسازی ۵۶۵۰ دستگاه تاکسیزاکانی بیان نمود: نوسازی ۵۶۵۰ دستگاه تاکسی انجام شد و بخش عمده ای از آن وارد چرخه خدمت شد و درباره ۱۰۰۰ دستگاه هم کارهای لازم انجام شده تا وارد چرخه شود.کمبود ۱۱۰۰ واگن در خطوط متروشهردار پایتخت افزود: در بحث مترو هم ۷ خط فعلی احتیاج به ۲۵۰۰ واگن دارد اما کل واگن های فعال ۱۱۰۰ دستگاه است که دو سوم آن احتیاج به اورهال دارد. امیدواریم بتوانیم آنها را اورهال نماییم. زاکانی تصریح کرد: اگر ۳۲۵۰ اتوبوس مورد نظر را اضافه نماییم از جنبه توسعه یابندگی فعالیت ما است ولی در حوزه هوشمندسازی مسیر تحولی را دنبال می کنیم؛ فعالیتهای توسعه ای و تحولی مرزهای مشخصی دارد و برای ساماندهی فعالیت ها هم تلاش می نماییم. وی اظهار داشت: تبدیل وضعیت ۷ هزار نفر از ایثارگران در دستور کار قرار گرفت و بخشی انجام شد و برخی دیگر از افراد درحال تبدیل وضعیت هستند.کاهش تلفات جانی در تصادفاتزاکانی همینطور به کشته های تصادفات پرداخت و اظهار داشت: این کشته ها در شروع کار این دوره نسبت به سال قبل شتاب گرفته بود اما در سه ماهه پایانی سال قبل ۳۰ درصد کاهش کشته های تصادفات را داشتیم که در مجموع توانستیم آمار کل سال را ۶ درصد را کم نماییم.


منبع:

1401/01/14
12:54:38
5.0 / 5
241
تگهای خبر: بار , تاكسی , تجربه , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری