مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خبر داد؛

افزایش سرقت تجهیزات جاده ای درخوزستان

افزایش سرقت تجهیزات جاده ای درخوزستان

به گزارش شیک بار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار داشت: در ۹ ماه سالجاری ۷۰ میلیاردریال خسارت سرقت علایم و تجهیزات جاده ای به این اداره کل وارد شده است.غلامعباس بهرامی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که در ۹ ماهه سالجاری روند سرقت علایم و تجهیزات در سطح محورهای اصلی، شریانی و بزرگراه ها استان افزایشی بوده اظهار داشت: این مساله چالش هایی را در زمینه ایمنی کاربران جاده ای بوجود آورده است.
وی به خسارت ۷۰ میلیاردریالی سرقت علایم و تجهیزات جاده ای در استان اشاره نمود و اضافه کرد: تابلوهای اخطاری انتظامی بیشترین آمار سرقت را در این حوزه دارند و به لحاظ ریالی هم بیشترین خسارت در ارتباط با سرقت صفحات گاردریل است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان نیا خاطرنشان کرد: سرقت علایم و تجهیزات ایمنی در سطح راه ها، ضریب ایمنی کاربران جاده ای را به حداقل رسانده و سبب بروز حوادث جبران ناپذیری می شود.
وی اضافه کرد: سقوط وسایل نقلیه به درون دره ها، پل ها، آب روها، کانال ها و… به دلیل سرقت حفاظ کناری راه، خروج از محور و وقوع تصادفات رخ به رخ به علت سرقت حفاظ های میانی، ناآگاهی از خطرات جاده ای و ناآگاهی از وجود نقاط پر حادثه از مواردی هستند که به دلیل سرقت تابلوها و تجهیزات جاده ای سبب تشدید حوادث جاده ای می شوند.
بهرامی نیا افزود: همینطور تغییرات هندسه بوجود آمده در راه ها و کاهش یا افزایش عرض باندها و هم مشاهده نکردن وجود قوس در طول راه ها مهم ترین مواردی هستند که به دلیل سرقت تابلوها و تجهیزات جاده ای سبب تشدید حوادث جاده ای خواهند شد.
وی با تکیه بر این که با عنایت به محدودیت اعتبارات تخصیص یافته حفظ و صیانت از تجهیزات و علایم جاده ای امری اجتناب ناپذیر و ضروری می باشد، اظهار داشت: قطعا برای حفظ جان کاربران جاده ای به علت سرقت تابلوها و تجهیزات راه ها، برخورد قاطع و شدید با سارقان توسط مراجع ذی صلاح بیشتر از پیش مورد نیاز است.


منبع:

1400/10/27
23:49:29
5.0 / 5
264
تگهای خبر: اداره , بار , بزرگراه , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری