سروری خبر داد؛

اختصاص 1000 دستگاه اتوبوس جدید برای تهران تا آخر سال

اختصاص 1000 دستگاه اتوبوس جدید برای تهران تا آخر سال

به گزارش شیک بار رئیس شورایعالی استان ها اظهار داشت: شهردار پایتخت قول مساعد داده تا ناوگان اتوبوسرانی تا آخر سال با همراهی دولت با اختصاص ۱۰۰۰ دستگاه جدید، نوسازی و بهسازی شود.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، بیست و یکمین جلسه از طرح رصد در منطقه ۲۱ با حضور پرویز سروری، رئیس شورایعالی استان ها و نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، میثم مظفر، رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورایاری منطقه، حسین کاشانی پور شهردار منطقه ۲۱ و سایر مدیران منطقه ای؛ بیست و یکمین جلسه طرح رصد در منطقه ۲۱ برگزار شد.
حسین کاشانی پور شهردار منطقه ۲۱ در ابتدای این جلسه اظهار داشت: در تأمین سرانه های خدماتی تمامی تلاشمان در مجموعه خدمتگزار شهرداری منطقه ۲۱، بر این مهم متمرکز است تا برای شهروندان فهیم این بخش از تهران، شرایط و امکانات شهری را به بهترین و مطلوب ترین شکل ممکن فراهم نماییم.
وی افزود: ایجاد شهری آباد و پیشرو، همینطور داشتن شهروندانی مکرم و برخوردار همچون اصول مدنظر مدیریت شهری مبتنی بر بیانیه گام دوم و ایجاد آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما است. تلاش بر این است تا زیرساخت ها و امکانات شهری در سطح تمامی محله های سیزده گانه منطقه ۲۱ گسترده شود.
در ادامه این جلسه زارعی معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی منطقه ۲۱ تهران ضمن معرفی اجمالی منطقه در توضیح موضوعات و چالش های منطقه اظهار داشت: شاخص مصوب برای تعیین و تأمین سرانه های هفتگانه خدماتی، بر مبنای جمعیت ساکن تعریف شده است. در منطقه ۲۱ به نسبت شهروندان ساکن در آن، میانگین بودجه و همینطور مبحث سرانه ها متوازن نیست. امیدواریم با عنایت و نگاه ویژه شورای اسلامی شهر تهران این مهم برطرف گردد.
وی همینطور ضمن اشاره به اهم اقدامات مدیریت شهری منطقه ۲۱ در حوزه های مختلف اضافه کرد: در طرح تحول نگهداشت شهر، به لطف خداوند رتبه مطلوب و امتیاز مناسبی را دریافت کرده ایم. چالش های پیش روی پروژه های کوچک و بزرگ مقیاس احصاء شده، دستورالعمل های اجرایی خاص آن ابلاغ گردیده و با کمک سایر نهادهای متولی امر خدمت رسان درحال پیگیری است.
در ادامه این جلسه رضایی دبیر دبیران شورایاری منطقه ۲۱ اضافه کرد: ساخت و سازهای مختلف و مجتمع های بزرگ متأسفانه بدون توجه به سرانه های هفتگانه خدماتی انجام می گیرد. می بایست با فرهنگ سازی از ظرفیت صنایع و کارخانجات در جهت ایفای مسئولیت های اجتماعی شرکتی شأن بهره برد تا آنان هم در رفع بعضی از مشکلات شهری همراه مدیریت شهری باشند.
در ادامه اعضای شورایاری، نمایندگان جامعه نخبگی و فعالین اجتماعی منطقه و محلات به بیان مشکلات و چالش های منطقه پرداختند و پیگیری رفع موضوعات مطرح شده را از مدیران شهری و نمایندگان مردم تهران در شورای اسلامی خواهان شدند.
سروری رئیس شورایعالی استان ها در نشست طرح رصد اظهار داشت: تمام تلاش ما در دوره ششم شورا بر این نکته متمرکز است تا مسائل و مشکلات شهر تهران برطرف شود. در مبحث حمل و نقل عمومی و توسعه خطوط مترو همتی جدی و ملی طلب می شود. دکتر زاکانی شهردار پایتخت قول مساعد داده اند تا ناوگان اتوبوسرانی تا آخر سال با همراهی دولت با تزریق هزار دستگاه جدید، نوسازی و بهبود شود.
وی افزود: با طرح رصد که بسیار کارآمد است، حرکت های نمایشی به اتفاقات اجرایی و عملیاتی تبدیل گشته اند. خوشحالیم که امروز مدیریت جهادی در شهرداری تهران حکم فرما است. اتفاقات مبارکی در راه می باشد. اقتدار امروز ما در خدمت صلح است.
سروری تصریح کرد: طرح رصد، بانک اطلاعاتی مؤثر و مفیدی را در اختیار نظام مدیریت شهری تهران قرار می دهد با توکل به خداوند و با اولویت بندی پروژه ها، اقدامات مطلوبی صورت خواهد گرفت. پروژه های خرد و کلان بر مبنای نیازهای کوچک و بزرگ شهروندان شکل می گیرند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: کارشناسان طرح رصد با دریافت گزارش ماهیانه ارسالی از جانب محله ها، روند انجام پروژه ای و برنامه ها را پیگیری می کند. مدیران اجرایی باید در صحنه عمل و میدان باشند. از منظر امام صادق (ع)، انسان خائن و ناکارآمد در یک جایگاه هستند.
سروری اضافه کرد: با طرح رصد، شورایاران از انزوا درآمده و با تمام قوا بعنوان بازوهای یاریگر مدیریت شهری و افکار خلاق و مولد به میدان عمل آمده اند. با حضور جناب آقای کاشانی پور شهردار منطقه ۲۱ که از مدیران جهادی هستند، ان شاءالله شاهد رقم خوردن اتفاقات و برنامه های خوبی خواهیم بود.
آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در طرح رصد که از آغاز دوره ششم شورا در دستورکار جدی قرار گرفت، مسائل و معضلات شهر تهران را پیگیری می کند.


منبع:

1400/10/21
16:06:21
5.0 / 5
62
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری