زاكانی:

دنبال کاهش بدهی های شهرداری تهران هستیم

دنبال کاهش بدهی های شهرداری تهران هستیم

به گزارش شیک بار گزینه شهرداری تهران در پاسخ به سوالات اعضای شورای شهر درباب برنامه های خود اظهار داشت: هم اکنون 66 هزار میلیارد بدهی و 58 هزار میلیارد مطالبات شهرداری است که به دنبال کاهش آنها هستیم.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، علیرضا زاکانی در پاسخ به سوالات و سخنان اعضای شورای شهر درباره برنامه های وی اظهار داشت: بی عدالتی در فاصله جنوب و شمال کاملاً مشهود است و باید مسیری متوازن را طی نماییم. مقدمه این کار این است که یک تصویر مشخص از تهران داشته باشیم که این تصویر روشن موجود نیست. پس باید به سرعت به یک سند منجسم دست پیدا نماییم تا این بی عدالتی رو رفع نماییم. فاصله بین ۳۳ تا ۲.۵ سرانه فضای سبز دو منطقه یک فاجعه را نشان میدهد.
وی اضافه کرد: باید تلاش نماییم شهر را عادلانه مدیریت نماییم. پس نیاز به یک اسناد و نیاز به برنامه ریزی داریم.
زاکانی درباره حوزه بدهی های بانکی بیان کرد: هم اکنون ۶۶ هزار میلیارد بدهی و ۵۸ هزار میلیارد مطالبات شهرداری است و بخش زیادی از این بدهی ها به بانک ها است که روز به روز درحال افزایش است. اوراق مشارکتی هم که بانک ها برای ما موظف بودند، نتوانستیم وثایق لازم را آماده نماییم.
وی اشاره کرد: پس یکی از سیاست های اصلی ما کاهش این بدهی ها است.
نامزد شهرداری تهران بیان کرد: شهر ما مملو از نقایص است و در کنار آن ظرفیت های بی نظیری دارد. بنده ناظر به همه اجزا فعال شهری برنامه ریزی می کنم پس بحث خانواده، سلامت، آموزش همگانی و غیره بسیار برای ما اهمیت دارد.
زاکانی تشریح کرد: یک ایده کلی داریم که برمبنای آن بر مدار نخبگان محلی طرفیت تصمیم سازی را احیا نماییم و سراهای محله می تواند به قرارگاه این نخبگان تبدیل گردد.
وی بیان کرد: از شروع سال ۴۹ که نخستین فوتی در بهشت زهرا دفن شد تا حالا سه مرتبه این مکان توسعه یافته و بنا بر قولی ظرفیت این آرامستان تا دو سال آینده تکمیل می شود و برنامه ما این است که تنوع آرامستان داشته باشیم. ۳۰ هزار شهید در بهشت زهرا هستند و این مکان باید به یک کانون فرهنگی شهر تبدیل گردد.
وی اضافه کرد: اولویت اول ما ظرفیت های داخلی شهرداری است و سه خاصیت سلامت و تعهد، تخصص و توانمندی را برای انتخاب مدیران در نظر خواهیم گرفت. شناخت و دسته بندی و رشد و ارتقا عناصر فعلی شهرداری از ضروریات است.
زاکانی درباره بودجه اظهار داشت: باید با ایجاد تسهیلات دقیق شهر را فعال نماییم در غیر این صورت تزریق پول تنها مسکن خواهد بود. البته شهرداری حق و حقوقی نیز دارد که همیشه به آن ظلم شده است. بعلاوه تهران اسم پر رنگی دارد اما نیازهای آن نیز زیاد است پس همراه کردن مسئولان کشور منجر به دریافت حق و حقوق شهرداری می شود.
نامزد شهرداری تهران عنوان کرد: هم اکنون ۴۸۴ پروژه نیمه تمام در شهر داریم که ظرفیت های بسیاری را برای شهر ایجاد خواهند کرد. انضباط مالی تیز بسیار اهمیت دارد چونکه شهر بسیار گران درحال اداره شدن است.
زاکانی با اشاره بر حمل و نقل عمومی گفت: از زیرساخت های موجود به خوبی استفاده نمائیم قسمتی از مشکلات حل می شود. خط ۶ و ۷، ۲۱ ایستگاه نیمه تمام دارد که راه اندازی این ایستگاه ها امکان ایجاد ظرفیت های زیادی را به وجود می آورد. البته این کار یک شبه نیست.
وی اضافه کرد: باید ظرفیت های اجتماعی را برای زنان ایجاد نماییم و از ظرفیت آنها استفاده نمائیم متأسفانه در بعضی موارد به بهانه خانواده از ظرفیت زنان استفاده نشده و بالعکس پس باید دراین زمینه به یک نقطه وسط و مناسب برسیم.
زاکانی درباره مبارزه با فساد عنوان کرد: بر طبق پیمایش سال ۹۹ از شهروندان، مبارزه با فشار یکی از مطالبات شهروندان بود. یکی از روش ها دراین زمینه تسهیل روال ها، هوشمندسازی کردن امور، آگاه سازی مردم از حق و حقوق خود، برخورد با مفسدان دارای قدرت ویژه است.
نامزد شهرداری تهران بیان کرد: باید برای هر محله یک چارچوب در نظر بگیریم و با کمک نخبگان فاکتورهای محلات را بررسی نماییم.
نامزد شهرداری تهران اطهار داشت: به سرعت باید قرارگاه لطمه های اجتماعی را ایجاد نماییم. ما ۲۱ هزار معتاد متجاهر در تهران داریم و باید با کمک همه دستگاهها با محوریت شهرداری نسبت به حل این مشکلات اقدام نماییم.
زاکانی اشاره کرد: هرچه بتوانیم حوزه بانوان را تقویت خواهیم کرد.


منبع:

1400/05/18
10:00:24
5.0 / 5
216
تگهای خبر: اداره , بار , حمل و نقل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری