گزارش شیك بار؛

ماجرای رونمایی حناچی از تمبری که مجوز نداشت

ماجرای رونمایی حناچی از تمبری که مجوز نداشت

حناچی در آخرین دوچرخه سواری اش از تمبر یادبود شهردار دوچرخه سوار رونمایی نمود در حالیکه مقامات مربوطه اذعان می دارند این تمبر مجوز ندارد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، در آخرین دوچرخه سواری شهردار تهران که با همراهی تعدادی از فعالان محیط زیستی و دوچرخه سواران از میدان توحید تا پارک هنرمندان برگزار گردید. از تمبر اختصاصی «شهردار دوچرخه سوار» رونمایی گردید.
پیروز حناچی با انتشار عکسی در اینستاگرام ضمن اشاره به رونمایی از این تمبر از گروه های مردم نهاد حامی محیط زیست که دست اندرکار تهیه این تمبر بودند تشکر کرد.
سید جمال هادیان رئیس شورای تمبر کشور در پاسخ به این پیام با بیان بی اطلاعی از صدور مجوز چنین تمبری و عدم مشاهده چنین درخواستی طی دوره فعالیتش، خواهان پیگیری قانونی این مسئله از جانب حناچی شد.


اما پیگیری های خبرنگار مهر از مسؤلان امر، نشان داد که این تمبر مجوزهای لازم را دریافت نکرده است.
سیدجمال هادیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تمبر هم یکی از اوراق بهادار است که دارای ارزش ملی است و علاوه بر ارزش مادی حامل پیام فرهنگی بوده و در همه کشورها دارای اهمیت است، عنوان کرد: تمبر از دو جهت دارای ارزش است، بخشی به خاطر بار مالی که ارسال مراسلات پستی را دارد و بخشی از آن هم مجموعه داران بعنوان گنجینه فرهنگی و هنری جمع می کنند.
وی با اشاره به اینکه شورای تمبر مجوز انتشار، لزوم انتشار و طرح حرفه ای و برازنده را مورد بررسی قرار می دهد، اضافه کرد: دو نوع تمبر ملی و سفارشی داریم که نوع ملی را نهادها، ارگان ها و یا شورای تمبر پیشنهاد می دهند که در طول سال، حدود ۳۰ تمبر بیشتر نمی گردد و هیچکدام حق چاپ آزاد را ندارد اما تمبرهای سفارشی (اختصاصی) علاوه بر ارگان ها و نهادهای رسمی میتوان از سوی شرکتهای تجاری برای مناسبت های مختلف پیشنهاد داده شود که تعداد تیراژ چاپ آن محدود است.
رئیس شورای تمبر به مسیر مجوز گرفتن تمبرها در استان ها و تهران اشاره کرده که در استان ها یک ماه قبل با عرضه به شورای فرهنگ عمومی و در تهران به صورت مستقیم در شورای تمبر مورد بررسی قرار می گیرد و اظهار داشت: فرایند بررسی از راه اعضا حدود دو هفته زمان می برد و اگر تمبری این مسیر را طی نکند اعتبار و مجوز لازم را ندارد.
هادیان از صدور مجوز انتشار برای ۱۵۹ تمبر در ۶ ماه گذشته در سطح ملی اطلاع داد و اعلام داشت که ۸۰ تمبر در ارتباط با مشاهیر و مفاخر ایران بوده است و از این تعداد ۳۱ تمبر از گونه های گیاهی و جانوری انتشار یافته است و تعدادی هم از آثار تاریخی مجوز گرفته اند.
وی ضمن اشاره به نقش شرکتهای واسط در چاپ تمبرهای اختصاصی اظهار داشت: در روند این چاپ نوع تمبرها شورای تمبرها نقش بررسی مجوز، چاپ و رونمایی را برعهده دارد و در مسائل مالی آن دخالتی نمی کند.منبع:

1400/05/16
20:57:02
5.0 / 5
262
تگهای خبر: بار , شركت , شهردار , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری