انتخاب مددكاران برتر شهر تهران با مشاركت شهروندان

انتخاب مددكاران برتر شهر تهران با مشاركت شهروندان

به گزارش شیک بار در طرح مددکاران اجتماعی همزمان با بیان روایت ها و تجربیات خود در فرایندی رقابتی بعنوان مددکار برتر شهر از جانب مردم انتخاب می شوند.


به گزارش شیک بار به نقل از شهرداری تهران، سید مالک حسینی مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، درباره جزئیات برگزاری طرح مددکار شهر اظهار داشت: صدمه های اجتماعی از معضلات جدی در کلانشهرها و به تبع آن در شهر تهران است که سازمان ها و دستگاههای مختلفی برای رسیدگی به آن دارای وظایف و مسئولیت هایی هستند. در این میان شهرداری تهران هم وظایفی را مطابق قانون برعهده دارد و برخی وظایف را هم در جهت ایفای مسئولیت اجتماعی خود در برابر شهر و شهروندان و فراتر از آنچه که قانون بر عهده اش نهاده، انجام می دهد. وی با اشاره به اینکه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران بعنوان متولی اصلی در مجموعه شهرداری برای مقابله با صدمه های اجتماعی و کمک به صدمه دیدگان اجتماعی است، اظهار داشت: در همین راستا هم گرمخانه ها، سامان سراها، مراکز خدمات اجتماعی، مراکز پرتو و گشت فوریت های اجتماعی از جانب شهرداری تهران راه اندازی شده و طرح های مختلفی هم برای پشتیبانی از افراد در معرض صدمه و همینطور مددجویان اجرا شده است. حسینی ضمن اشاره به نقش مددکاران اجتماعی در این عرصه اظهار داشت: تمام اقدامات سخت افزاری و زیرساختی که از جانب شهرداری تهران فراهم گشته است، بدون حضور نیروهای متخصص کارایی چندانی نخواهد داشت و در این عرصه هم این مددکاران اجتماعی بیشترین نقش در کاهش صدمه های اجتماعی، پشتیبانی از افراد صدمه دیده و توانمندسازی آنان برای بازگشت به جامعه را برعهده دارند.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بیشتر از ۴۰۰ نفر مددکار اجتماعی در مجموعه شهرداری تهران مشغول به کارند، اظهار داشت: مددکاران اجتماعی با تعهد و احساس مسئولیتی که دارند نقش یک حامی و همراه امین را برای افرادی ایفا می کنند که از جانب جامعه طرد شده اند و گاهی تنها فردی هستند که یک فرد غرق شده در انبوه مشکلات را در جامعه پذیرفته و برای حل مشکلاتش همراه او می شوند. وی با اشاره به اینکه شرح فداکاری ها و خدمات مددکاران در چند جمله خلاصه نمی گردد، اظهار نمود: مددکاران گشت های اجتماعی، مددکاران حاضر در گرمخانه ها و سامان سراها، مددکاران حاضر در مراکز پرتو و مراکز خدمات اجتماعی همه و همه روزانه با ده ها نفر از افراد صدمه دیده از معتادان متجاهر، در راه مانده، دارای زخم باز و اختلال حواس و افراد بی خانمان گرفته تا کودکان کار و افراد فراری از خانه روبه رو می شوند و دوستانه به سمتشان می روند تا مشکلاتشان را حل و فصل کنند. حسینی افزود: علیرغم این اقدامات بزرگ اما متأسفانه در سالهای اخیر آنطور که باید و شاید به مددکاران اجتماعی در شهرداری تهران توجه نشده بود و خیلی از این افراد علیرغم کارهای بزرگی که در نجات ده ها انسان و خانواده ها انجام داده اند، از جانب شهروندان ناشناخته بودند. به صورتی که در بررسی که اخیراً انجام شد، حتی خیلی از شهروندان اطلاعی از وظایفی و نقش مددکاران اجتماعی نداشتند. مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران افزود: در همین راستا هم در اوایل سالجاری مقدمات اجرای طرح مددکار شهر از جانب این سازمان به مرحله اجرا در آمد و در اولین مرحله آن طی فراخوانی میان مددکاران اجتماعی شاغل در شهرداری تهران، از آنان خواسته شد تا روایاتی جذاب و منحصربه فرد از دوران کاری خویش را برای ما ارسال نمایند. وی ضمن اشاره به اجرای مرحله دوم این جشنواره اظهار نمود: در مرحله دوم بهترین روایت ها از جانب گروهی از کارشناسان و متخصصان انتخاب شده و از حدود ۳۰ مددکار دعوت شد تا روایت خود از شغل مددکاری و مهم ترین اقدامات از منظر خودشان را شرح دهند و سپس در سومین مرحله ۱۰ مددکار برگزیده شدند. حسینی با اشاره به اینکه از این ۱۰ مددکار در مراسمی که با رعایت پروتکلهای بهداشتی کرونا برگزار شد، تقدیر به عمل آمد، تصریح کرد: از این ۱۰ مددکار برگزیده برنامه های ویدئویی تهیه شده و آنان روایات خویش را به شکل تصویری بیان نمودند. اقدامی که تابحال مشابه آن در هیچیک از سازمان ها و نهادها رخ نداده بود. مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه این ویدیوها در شبکه های اجتماعی همچون آپارات و اینستاگرام منتشر می شود، اظهار داشت: با انتشار تمامی این ویدیوها مرحله آخر این جشنواره که انتخاب مددکاران برتر شهر است، صورت خواهد گرفت.
انتخاب در این مرحله کاملاً از جانب مردم صورت خواهد گرفت و مردم شهر تهران با مشاهده روایت ها و مصاحبه این مددکاران، مددکار برتر شهرشان را انتخاب خواهند کرد. حسینی با بیان نام کاربری @madadkarshahr در فضای اینستاگرام اظهار نمود: شهروندان برای انتخاب مددکار برتر شهرمی توانند به این صفحه مراجعه نموده و علاوه بر آشنایی با حرفه مددکاری و زحمات و اقدامات مددکاران، مددکار برتر شهر را هم در همین صفحه و از راه ساز و کاری که بعد از انتشار تمامی مصاحبه ها اعلام می شود، انتخاب کنند.


منبع:

1400/04/29
12:13:03
5.0 / 5
258
تگهای خبر: بار , خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری