معاون وزیر راه و شهرسازی:

وام طرح ملی مسكن 250 میلیون تومان شد

وام طرح ملی مسكن 250 میلیون تومان شد

به گزارش شیک بار مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: میزان تسهیلات مسکن ملی به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که ۵۰ درصد از هزینه ساخت را شامل می شود.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه های زیربنایی مسکن مهر پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه های مسکن مهر با تسهیلات و آورده متقاضیان شروع شده است و بخش عمده ای از آنها را تحویل داده ایم و زحمات بسیار زیادی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر کشیده ایم، اما موضوعی که صورت گرفت آن است که زیرساخت ها و خدمات این شهرها آماده نبود، اما ما با تمام محدودیت های مالی که دولت با آنها مواجه بوده، در خلال سالهای ۹۸ و ۹۹ مجموعه کارهای عمرانی را در شهرهای جدید انجام دادیم و با درآمد شهرها توانستیم بخش عمده ای از زیرساخت شهرهای جدید را به اتمام برسانیم.
وی با اشاره به اینکه در مجموع ۴۵۷ پروژه زیرساختی در شهرهای جدید اجرایی شده که ۲۵۷ پروژه از آنها در ارتباط با دولت دوازدهم بوده است، اظهار داشت: از این تعداد هم حدود ۱۶۰ مورد در خلال سالهای ۹۸ و ۹۹ اجرایی شده است.
طاهرخانی تاکید کرد: ظرفیت مهمی را در شهرهای جدید فعال کردیم که در خلال سالهای گذشته مغفول مانده بود و آن استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی بود که در کنار آن در خلال سال ۹۸، نهایتاً حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان قرارداد مشارکتی در حوزه توسعه خدمات روبنایی و زیربنایی اجرا کردیم.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: با عنایت به آنکه امکان رشد جمعیتی حدود ۷ برابر شده است، ما تلاش کرده ایم تمامی خدمات روبنایی و زیربنایی را اجرایی نماییم.
طاهرخانی خاطرنشان کرد: در مجموع هیچ شهر جدیدی نیست که مدرسه، خدمات فرهنگی و حوزه های جدید نداشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: تکمیل مراکز محله ها جز اولویت های اساسی بوده که نهایتاً در تمامی شهرهای جدید شروع شده و امکان توسعه آنها فراهم گشته است.
مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید خاطرنشان کرد: اقدام و پروژه و ظرفیت توسعه شهرهای جدید و طرح مسکن ملی با تدوین مقررات و تصویب آن در سال ۹۹ در چارچوب ۱۲۵ هزار پروژه شروع شده و ما توانستیم میزان تسهیلات را هم از ۱۵۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان برسانیم که این میزان تسهیلات خود ۵۰ درصد از هزینه های ساخت را شامل می شود.


منبع:

1400/04/16
23:17:59
5.0 / 5
667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری