در پی همكاری دستگاه قضا با سازمان تملیكی؛

میزان كالاهای رسوبی در انبارها كم شد

میزان كالاهای رسوبی در انبارها كم شد

شیک بار: مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از کاهش کالاهای رسوبی در انبارها در پی همکاری بیشتر دستگاه قضایی با این سازمان آگاهی داد.به گزارش شیک بار به نقل از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، محمد علی افتخاری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان، با اظهار رضایت از عملکرد قوه قضائیه در قبال سازمان اموال تملیکی، برگزاری جلسه رییس قوه قضائیه با مدیران اموال تملیکی در اسفند ماه سال قبل را بسیار با اهمیت و مثمر ثمر عنوان نمود و اظهار داشت: این جلسه باعث شده دستگاه قضا و دیگر سازمان های ذیربط تأکیدات و دستورات رییس قوه قضائیه را در جهت تعیین تکلیف اموال تملیکی دولت به کار گیرند.
وی برگزاری این جلسه را بی سابقه و به هنگام تلقی نمود و اظهار داشت: این جلسه باعث شده سازمان نسبت به دریافت احکام فروش یا احکام قطعی با موفقیت های شایان توجهی روبه رو شود.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در ادامه با بیان انتظارات سازمان اموال تملیکی از قوه قضائیه، با اهمیت ترین خواسته را تسریع در صدور حکم و تعیین تکلیف بموقع پرونده ها اعلام نمود و اضافه کرد: این کار حسنه دارای ابعاد مختلفی همچون تحقق پشتیبانی از تولید، حفظ حقوق ملت و دولت را در پی خواهد داشت و مانع از رسوب هرچه بیشتر کالا در انبارها می شود.
این مقام مسئول اشاره کرد: یکی دیگر از اقدامات اثربخشی که قوه قضائیه می تواند انجام دهد دایر کردن شعب ویژه برای سازمان اموال تملیکی است که می تواند راه گشای خوبی در جهت تعیین تکلیف پرونده های جاری و رسوبی باشد.
افتخاری با اشاره به تشکیل بیش از ۱۵ کارگروه در سازمان اظهار داشت: یکی از این کارگروه ها بطور ویژه در جهت تعیین تکلیف اموال منقول به ریاست عضو هیئت مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول است که تابحال توانسته در این بخش اقدامات مؤثری داشته باشد، هر چند تا تخلیه انبارها و تعیین تکلیف کامل کالاهای سنواتی هنوز فاصله داریم.
وی همین طور پیگیری پرونده های فاقد حکم قضائی را بعنوان اولویت های مهم سازمان اموال تملیکی عنوان نمود و اظهار داشت: این پیگیری ها سبب رشد ۳۰۰ درصدی پرونده های دارای حکم شده است که نشان دهنده اقدامات مؤثر سازمان در قبال دستورالعمل قوه قضائیه است.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بیان کرد: ایجاد پایانه کانتینری اموال متروکه هرمزگان برای نخستین مرتبه در کشور از اقدامات قابل توجه سازمان اموال تملیکی بوده که تا حالا سبب خروج ۵۰۰ کانتینر از محوطه های گمرکی و تعیین تکلیف ۲۰۰ کانتینر از آن شده است.
افتخاری تاکید کرد: اگر از ترمینال کانتینری کالاهای متروکه بطور بهینه استفاده گردد و نتایج مطلوبی را به بار آورد در دیگر استانها که بصورت عمده کالاهای متروکه دارند نیز این محوطه ویژه ایجاد خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به برقراری ارتباط سیستمی میان سازمان اموال تملیکی و سازمان تعزیرات حکومتی کشور اظهار نمود: اتصال الکترونیکی به تعزیرات حکومتی که طی اردیبهشت ماه سال جاری عملیاتی شد از آثار مثبت جلسه با رییس دستگاه قضا بوده است که موجب کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها و در نتیجه کاهش رسوب کالا در انبارها خواهد شد.
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در آخر ضمن تشکر از مجموعه قوه قضائیه اظهار داشت: سازمان اموال تملیکی طی ۳ ماهه گذشته عملکرد مطلوبی در تعیین تکلیف اموال منقول و غیر منقول داشته است که این امر از برکات همکاری مجموعه قوه قضائیه و دیگر سازمان های ذی ربط در امتداد شعار سال «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» با سازمان اموال تملیکی بوده است.


منبع:

1400/04/05
19:46:24
5.0 / 5
558
تگهای خبر: بار , پایانه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری