یك مقام مسئول اعلام كرد:

تمدید قراردادهای اجاره تا 3 ماه پس از اعلام رسمی اختتام كرونا

تمدید قراردادهای اجاره تا 3 ماه پس از اعلام رسمی اختتام كرونا

به گزارش شیک بار معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قراردادهای اجاره در سال 1400 و تا سه ماه بعد از اعلام رسمی اختتام کرونا همچنان بطور الزامی تمدید خواهد شد و مالکان نمی توانند مستاجران خودرا جواب کنند.


به گزارش شیک بار به نقل از صدا و سیما، محمود محمودزاده درباره چگونگی اجرای مصوبه تمدید الزامی قراردادهای اجاره که در سال ۹۹ به علت شیوع ویروس کرونا مصوب شد، اضافه کرد: مصوبه ستاد مبارزه با کرونا درباره تمدید قراردادهای اجاره تا سه ماه بعد از اتمام کرونا اعلام شده است، بدین سبب امسال هم این مصوبه اجرائی می شود.

وی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ و تا سه ماه پس از اعلام اختتام رسمی کرونا در کشور، این مصوبه ملاک عمل خواهد بود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: هر فردی که اجاره نامه اش تمام شده باشد با درصدی که اعلام خواهد شد مجدد اجاره نامه خودرا تمدید خواهدنمود و نیازی به اسباب کشی وجود ندارد. وی افزود: امسال هم مالکان نمی توانند مستأجران خودرا جواب کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پرداخت وام اجاره پارسال نیز اظهار داشت: مصوبه تعیین سقف اجاره بها و پرداخت وام ودیعه در سال قبل تا حدودی توانست بازار اجاره را تعدیل کند.

بگفته محمودزاده، پارینه ۹۲۰ هزار نفر متقاضی دریافت وام ودیعه ثبت نام و ۳۳۵ هزار نفر مدارک خودرا تکمیل کردند و به نظام بانکی عرضه شدند و در نهایت ۲۲۰ هزار نفر تسهیلات وام ودیعه را دریافت نمودند.

وی ادامه داد: چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن پارسال پرداخت شد، اما رقمی که دولت در نظر گرفته بود فراتر بود. خیلی از مستأجران شرایط عمومی دریافت وام را نداشتند و نتوانستند مدارک خودرا تکمیل کنند.

بر طبق این گزارش، ستاد ملی کرونا به علت مشکلاتی که برای تعدادی از مستأجران و فاقدان مسکن در وضعیت کرونا به علت محدودیت ها و خلل در کسب درآمدها پیش آمد، این امکان را فراهم نمود تا متقاضیان مستأجر در شهرهای بزرگ، متوسط و کوچک با دریافت مبالغی نسبت به تامین مسکن موردنیاز خود اقدام نمایند.

رقم ودیعه مسکن برای مستأجران تهران ۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلان شهرها ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است. متقاضیان باید بعد از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگردانند. سود این تسهیلات ۱۳ درصد تعیین شده است.


منبع:

1400/01/15
23:57:07
5.0 / 5
1054
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری