شناسایی ساختمان های پرخطر در منطقه ۲

شناسایی ساختمان های پرخطر در منطقه ۲

شیک بار: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2، اظهار داشت: در امتداد ایمن سازی ساختمان های پرخطر و ناایمن، تشکیل کمیته ایمنی، شناسایی و صدور اخطار به مالکان دردستور کار قرار گرفت.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، علی اکبر کریمی پور در جلسه کمیته ایمنی که با حضور نمایندگان آتش نشانی و مسؤلان شهرداری این منطقه برگزار شد، با تاکید بر اولویت مدیریت منطقه در شناسایی و رفع خطر ساختمان های ناایمن اظهار داشت: شناسایی و برنامه ریزی برای رفع خطر با ساختمان های صدمه پذیر از منظر ایمنی با اولویت کاربری های درمانی، تجاری، صنعتی، اداری و مسکونی از اهداف کمیته ایمنی است.
وی افزود: برپایه بند ۱۴ ماده ۵۵ در خصوص اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدام لازم برای رفع خطر از بناهای ناایمن و پرخطر، اقدامات قانونی برای رفع موارد اعلامی سازمان آتش نشانی و خمات ایمنی شهرداری تهران طی بازدید از این اماکن انجام می شود.
معاون شهردار منطقه ۲ اضافه کرد: اولین مرحله فرایند پیشگیری و افزایش ایمنی ساختمان ها، صدور ابلاغ است و بعد از آن در صورت عدم توجه مالکان به صدور اخطار، به منظور حفظ جان و مال شهروندان، از راه مراجع قضائی نسبت به چگونگی فعالیت این مراکز اقدام خواهد شد.
کریمی پور اضافه کرد: درحال حاضر بیشتر از ۲۰۰ ساختمان ناایمن توسط آتش نشانی شناسایی و معرفی شده و نواحی ۹ گانه منطقه، اقدامات اجرایی برای رفع خطر این ساختمان ها را در دستور کار قرار داده اند.
وی ضمن اشاره به زمان بر بودن ایمن سازی ساختمان ها، بر تسریع روند شناسایی و اجرای فرایندهای قانونی و اداری نسبت به رفع خطر ساختمان ها تاکید نمود.

1399/09/27
10:43:39
5.0 / 5
1238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری