مسكن ملی با متری 2 7میلیون تومان ایجاد می شود

مسكن ملی با متری 2 7میلیون تومان ایجاد می شود

شیك بار: معاون وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ قرارداد ساخت طرح ملی مسكن با پیمانكاران به ازای متری 2.7 میلیون تومان آگاهی داد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در نشست خبری تشریح کارهای شرکت عمران شهرهای جدید گفت: افتتاحی که امروز در شهر جدید پردیس انجام شد، یکی از بزرگترین افتتاح های مسکن مهر بود که مجموع افتتاح های پردیس را به ۶۰ هزار واحد رساند. در کل کشور هم امروز ۴۰ هزار واحد مسکن مهر، افتتاح و پرونده مسکن مهر ۱۰ استان بسته شد.
وی افزود: از مجموع کل مسکن مهر برنامه ریزی شده، ۱۵۰ هزار واحد باقی مانده است که ۱۰۰ هزار واحد آن یا فاقد متقاضی است یا مشکل قضائی دارد. ۵۰ هزار واحد هم دولت متعهد است که در اسرع وقت ابنیه و خدمات روبنایی و زیربنایی آنها را تکمیل کند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: مجموع واحدهای طرح اقدام ملی مسکن شهرهای جدید که شروع شده، ۱۲۰ هزار واحد است. اهتمام کرده ایم طرح اقدام ملی در اراضی، بدون مشکل و دسترسی به خدمات پایه آنها فراهم باشد.
به گفته طاهرخانی، تمرکز ما در مسکن مهر، در ساخت واحد است و قرار نیست مانند مسکن مهر، زیرساخت های سکونتی را هم تامین کنیم؛ اتفاقی که در مسکن مهر رخ داد و بعنوان مثال در پردیس پست ۶۰۰ کیلوولت نصب کردیم که ۲.۵ سال ساخت آن طول کشید. همین طور خط لوله اتصال آب به قطر ۶۰۰ میلیمتر در پردیس اجرائی شد، ایستگاه پمپاژ آب ساختیم و همه این خدمات، هزینه و زمان زیادی از ما گرفت اما در طرح اقدام ملی با چنین مشکلی مواجه نیستیم.
وی درباب آورده متقاضیان طرح ملی مسکن اظهار داشت: برمبنای آخرین برآوردها، ساخت واحد با متری ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۰ درصد افزایش این رقم به پیمانکاران ابلاغ گردیده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: قراردادهای طرح ملی مسکن در شهر جدید پردیس امضا شده، اراضی را پیمانکاران تحویل گرفته، ساخت فنداسیون برخی واحدها نیز شروع شده و پیمانکاران رقم ابلاغی را پذیرفته اند.
وی درباره تحویل واحدهای مسکن مهر دارای نقص گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، هیچ واحد مسکن مهر با نقصها به متقاضی تحویل نمی شود؛ هر نقصی باشد، پیمانکاران موظف به رفع آن هستند. ممکنست در بعضی پروژه ها، پیمانکاران اهل نباشند که واحدهای بسیار کمی دارای ایراد باشد اما در مجموع شرکت عمران شهرهای جدید مکلف به رفع ایرادات است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: حتی در شرکت عمران شهر جدید پردیس، واحد رفع نقص به وجود آمده تا به شکایات متقاضیان رسیدگی شود. بخش عمده ای از پروژه های مسکن مهر از لحاظ مقررات ملی ساختمان و نما مناسب سازی شده و اگر واحدها بی کیفیت بود، با این قیمت ها خرید و فروش نمی شد.
طاهرخانی درباره ستاندن مالیات از واحدهای مسکن مهر خالی اظهار داشت: قانون مالیات خانه های خالی مشمول شهرهای جدید و مسکن مهر هم می شود. قبلاً تصور می کردیم که تعداد خانه های خالی شهر جدید پردیس نسبت به متوسط شهر پردیس بیشتر باشد اما به صورت پایلوت، سه فاز را بررسی کردیم و دیدیم که نسبت واحدهای خالی مسکن مهر پردیس با متوسط شهر پردیس، تفاوت فاحش و معناداری ندارد.


منبع:

1399/08/03
11:10:27
5.0 / 5
1592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری