نوبخت:

دولت به تعهدات خود در تامین اوراق مشاركت متروی تهران عمل كرد

دولت به تعهدات خود در تامین اوراق مشاركت متروی تهران عمل كرد

به گزارش شیك بار رئیس سازمان برنامه بودجه گفت:  سال گذشته درخواست 1500 میلیاردی شهرداری تهران برای تسهیل از راه اوراق مشاركت علی رغم مشكلات مالی دولت پاسخ داده شد.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه در آئین آغاز عملیات اجرایی راه اندازی خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ با اعلان اینکه حضور من از جانب دولت در این مراسم به این جهت است که دولت خودرا موظف می داند برای رفاه شهرها بوسیله ریل و مترو مشارکت داشته باشد. اظهار داشت: سال قبل درخواست ۱۴۰۰ تا ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیل بوسیله اوراق مشارکت داشته باشد اما علی رغم مشکلات مالی دولت به تعهد خود عمل کرد و برای آنچه اعلام آمادگی شد این صورت گرفت. وی ادامه داد: دولت بر طبق تبصره ۱۸ به سهم خودرا عمل کرده و باز هم برای کمک رسانی آمادگی داریم. نوبخت با تحسین کارهای صورت گرفته در متروی پایتخت و تقدیس دغدغه های رئیس شورای شهر اظهار داشت: نماد سازندگی کشور هرچند آیت الله رفسنجانی بود و از بین ما رفته است اما شما همان مسیر را ادامه می دهید. رئیس سازمان برنامه بودجه اظهار داشت: کمک رسانی به توسعه مترو وظیفه دولت در شهر تهران اما در کلانشهرهای دیگر مثل تبریز، شیراز مشهد و حتی کرج هم مشارکت داریم و به تعهدات خود
برای سال ۹۹، ۸ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه مترو در شهرهای کشور در نظر گرفته و باتوجه به برنامه ارائه شده از طرف شما سهم تهران مورد توجه قرار می گیرد. وی اشاره به سخنان رئیس شورای شهر تهران و اشاره وی به توسعه ۱۰ هزار چند صد کیلومتری خطوط ریلی در کشور اظهار داشت: این آمار مربوط به سال ۹۲ بوده و بعد از آن دولت توانست مرکز استان همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و رشت هم به شبکه سراسری ریلی وصل شده است. نوبخت اشاره کرد: امسال استان کردستان هم به شبکه سراسری وصل می شود و در حال اتصال مثلث گردشگری کشور هم هستیم. رئیس سازمان برنامه بودجه با اشاره به اینکه با توسعه ۷۰۰ کیلومتری ریلی تا پیش از اختتام دولت چابهار بعنوان بندر اقیانوسی غیر تحریمی بوسیله زاهدان به شبکه ریلی وصل می شود، اعلام نمود: که این اقدامات، همه گوشه هایی از اقدامات دولت ریلی است و حداقل ۱۹۰۰ کیلومتر یعنی نزدیک ۲۰ درصد آن امسال تحویل خواهیم داد و برازنده ملت ایران است. وی اعلام آمادگی کرد که برای آنچه که برای توسعه خط ۷ و آغاز عملیات خط ۱۰ در نظر گرفته شده با شهرداری تهران همکاری کند. نوبخت اضافه کرد: در رابطه با واگن سازی هفته آینده آمادگی بازدید داریم چون همه این زیرساخت ها واگن می خواهد و ریل به تنهایی مشکل ما را حل نمی نماید.


منبع:

1399/06/19
23:03:06
5.0 / 5
1519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری