سرپرست وزارت صمت:

خودروسازان می توانند ۵ هزار اتوبوس شهری تولید كنند

خودروسازان می توانند ۵ هزار اتوبوس شهری تولید كنند

شیك بار: سرپرست وزارت صمت، از توانایی تامین حداقل 500 دستگاه اتوبوس درون شهری، در چارچوب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل كشور از طرف تولیدكنندگان تا آخر سال جاری آگاهی داد.به گزارش شیک بار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت نشست بررسی تامین اتوبوس های طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور، شهرداری و تولیدکنندگان اتوبوس اجرا شد.
در این جلسه جعفر سرقینی، با تاکید بر تلاش تمامی تولیدکنندگان بمنظور اجرای مفاد طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور آگاهی داد و اظهار داشت: در این راستا سازمان شهرداری ها باید مشخصات و تعداد اتوبوس های مورد نیاز خود امسال و آینده را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نماید تا بر طبق آمار ارائه شده و با مشارکت تمامی تولیدکنندگان، این طرح عملیاتی شود.
سرپرست وزارت صمت بیان کرد: شرکت های تولیدی، توانایی تامین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در چند ماهه باقی مانده از سال جاری را به تفکیک اعلام نموده اند؛ این در حالیست که سالانه باید یکهزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل شود تا سن این ناوگان ۱۰ ساله باقی بماند.
وی اضافه کرد: در صورت عقد قرارداد کارخانجات داخلی توان تولید حداقل ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس را در سال دارند.
سرقینی خواهان مشارکت تمامی شهرداری های کشور در اجرای این طرح شد و اعلام نمود: کمیته ای برای پیگیری و اجرای مفاد این طرح باید در سازمان برنامه و بودجه تشکیل گردد.
سرپرست وزارت صمت همین طور بر اعلام قیمت، زمان بندی و عقد قراردادهای لازم برای این کار به تفکیک برای شرکت های مختلف تاکید کرد.


منبع:

1399/06/15
22:34:26
5.0 / 5
1468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری