محسن هاشمی خبر داد

اختلاف نظرهای شورا و ستاد ملی كرونا رسانه ای نمی گردد

اختلاف نظرهای شورا و ستاد ملی كرونا رسانه ای نمی گردد

شیك بار: بگفته رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعضای شورای شهر تهران تصمیم گرفتند اختلاف نظرهای شورا و ستاد ملی كرونا از این پس رسانه ای نشود.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران که دویست و دهمین جلسه علنی شورای شهر تهران را کمی زودتر ترک کرد با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توقع مدیرت شهری از تصمیم گیران کشوری این است که اختیارات قانونی شوراها به این نهاد تفویض شود و اگر این اقدام صورت گیرد شهروندان خواسته های و مشکلات خودرا بجای اینکه از دولتمردان بخواهند از نمایندگان شان طلب می کنند برای اینکه دولت اجرای وظایف مهم تری را بر عهده دارد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حضور شهردار تهران در صحن شورای شهر اظهار داشت: شهردار تهران برای ارائه لایحه ای دو فوریتی باتوجه به مشکلات به وجود آمده پیرامون شیوع ویروس کرونا در جلسه شورای شهر تهران حاضر شد تا لایحه محرک چرخه اقتصادی با تمرکز بر صنعت ساخت و ساز اقتصادی را ارائه کند. بررسی این مساله در جلسه هفته آینده شورای شهر تهران در دستور کار قرار می گیرد.
رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره اختلاف نظر های پیش آمده بین شورا و ستاد ملی کرونا توضیح داد: از ساعت ۷ بامداد جلسه هم اندیشی بین اعضای شورای شهر تهران انجام شد و بعضی از اعضا بر این نطر بودند بعنوان نمایندگان مردم باید بعضی از موضوعات را مطرح کنند. بعضی از موارد و نقطه نظرات اعضای شورای شهر تهران قبل از این از طرف شهردار تهران به ستاد ملی کرونا ارسال شده است اما بعضی از اعضا معتقد بودند شخصاً باید به این مساله وارد شوند. امروز تصمیم گرفتیم که دیگر مسائل و اختلاف ها را در پیش رسانه ها مطرح نکنیم و به شکلی امروز بین شورای شهر و دیگر نهاد ها آتش بس اعلام کردیم اما اگر نتیجه بخش نباشد مجدداً صحبت هایی مطرح خواهد شد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که سرانجام نرخ کرایه تاکسی به چه شکل می شود، عنوان کرد: نرخ کرایه ها باید به تایید فرمانداری ها برسد و این مساله باید در وزارت کشور مطرح شود و در این نهاد تصمیم گیری شود.
او با اشاره به حواشی الزامی شدن استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی توضیح داد: سفارش ما این است برای حمل و نقل عمومی استفاده از ماسک الزامی شود، در بعضی از کشورهای توسعه یافته هم بعضاً در ورودی ایستگاه ها ماسک توزیع می شود. اما مشکل اصلی این است که پنج میلیون ماسک (میزان سفر با حمل و نقل عمومی) به چه شکل باید تهیه و توزیع شود و این پرسش امکان عملیاتی شدن استفاده از ماسک را تا به امروز نداده است.


منبع:

1399/02/08
14:14:34
5.0 / 5
1820
تگهای خبر: بار , تاكسی , حمل و نقل , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری