نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس:

انتقاداز عدم امهال اقساط وام مسكن

انتقاداز عدم امهال اقساط وام مسكن

به گزارش شیك بار نایب رییس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: با تعطیلی مشاغل، مردم عملاً درآمدی برای پرداخت اقساط وام مسكن ندارند و رویكرد كنونی بانك مركزی در عدم تعلیق بازپرداخت اقساط این تسهیلات اشتباه است.به گزارش شیك بار به نقل از خانه ملت، سید احسن علوی نایب بر لزوم تعلیق اقساط وام مسكن تاكید كرد و اظهار داشت: در شرایط كنونی بازپرداخت اقساط تسهیلات واحدهای تولیدی و وام های قرض الحسنه با دستور بانك مركزی به مدت سه ماه تعلیق شده است، حال این سوال مطرح می شود كه چرا تسهیلات مسكن با وجود دربرگیری بسیار در جامعه مشمول این دستورالعمل نشده است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و كامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: جامعه هدف تسهیلات مسكن اقشار ضعیف و متوسط جامعه است، افرادی كه برای خانه دار شدن به علت عدم قدرت مالی، مجبور به دریافت تسهیلات شده اند، ازاین رو ضروریست كه بانك مركزی اقدامی برای این اقشار هم كند.
وی اظهار داشت: در شرایط كنونی خیلی از مشاغل و واحدهای تولیدی به علت شیوع بیماری كرونا تعطیل شده اند، حال اولین كسانی كه از این مساله صدمه می بینند، همان كارگران بوده كه جز اقشار ضعیف جامعه محسوب می شوند.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با تعطیلی مشاغل، مردم عملاً درآمدی برای پرداخت تسهیلات مسكن ندارند، حال اگر بازپرداخت این تسهیلات به سرعت تعلیق نشود، مردم نه تنها نمی توانند اقساط تسهیلات را پرداخت كنند، بلكه باید جریمه دیركرد آنرا هم جبران كنند كه این فشار مضاعفی را به خانواده ها وارد خواهد نمود.
علوی اظهار داشت: در شرایط كنونی خیلی از كشورهای خارجی به علت شیوع بیماری كرونا و صدمه پذیر بودن خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه، بازپرداخت اقساط تسهیلات مسكن را متوقف كرده اند، ازاین رو ما هم باید نسبت به تعلیق بازپرداخت این اقساط اقدام نماییم.
نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس اضافه كرد: رویكرد كنونی بانك مركزی در عدم تعلیق بازپرداخت اقساط تسهیلات مسكن بسیار اشتباه است، ازاین رو امیدواریم كه مدیران بانك مركزی هر چه سریع تر نسبت به اصلاح این سیاست اقدام نمایند تا فشار اقتصادی بر روی مردم كاهش پیدا كند.
گفتنی است پیش از این هم محمدرضا رضایی كوچی و صدیف بدری، رئیس و سخنگوی كمیسیون عمران مجلس از عدم امهال اقساط تسهیلات مسكن در شرایط ركود كرونایی كسب و كارها انتقاد كرده بودند.
خاطرنشان می شود، روز گذشته و همزمان با انتشار شایعه ای در خصوص احتمال الحاق تسهیلات مسكن به مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد امهال سه ماهه اقساط تسهیلات بانك ها به كسب و كارها، بانك مسكن بار دیگر اعلام نمود اقساط تسهیلات خرید یا ساخت مسكن مشمول امهال سه ماهه بازپرداخت اقساط نمی گردد.

1399/01/27
14:58:54
5.0 / 5
2223
تگهای خبر: بار , تولید , كسب و كار , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری