مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اعلام كرد

دریافت گواهی ملی استاندارد كمپوست توسط سازمان پسماند

دریافت گواهی ملی استاندارد كمپوست توسط سازمان پسماند

به گزارش شیك بار مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: كمپوست های تولیدی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گواهی استاندارد ملی دریافت كرد.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، صدرالدین علیپور با بیان این كه كمپوست های تولیدشده از طرف این سازمان موفق به دریافت گواهی استاندارد ملی شده اند، اظهار داشت: سازمان پسماند از زباله های آلی محصولی به نام كمپوست تهیه و تولید می كند كه برای كسب استانداردهای ۱۰۷۱۶ و ۱۳۳۲۱ سازمان ملی استاندارد كشور باید یك سری مشخصات و خاصیت های میكروبی، شیمیایی و فیزیكی در آن لحاظ می شد. وی افزود: در ۶ ماه گذشته با تغییر و اصلاح فرایندهای پردازش پسماند شهری در خطوط پردازش آرادكوه شاهد افزایش راندمان جداسازی بودیم كه در نتیجه آن افزایش خلوص پسماندهای آلی حاصل شد.

علیپور اظهار داشت: پسماندهای آلی با درصد خلوص بالا در مرحله بعد وارد سایت كمپوست می شوند. در این مرحله نیز با اصلاح برنامه هوادهی و رطوبت دهی توده های پسماند بر طبق شرایط فصلی، توانستیم كیفیت محصول را ارتقا داده و موفق به كسب گواهی استاندارد شویم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینكه گواهی استاندارد ۱۰۷۱۶ و ۱۳۳۲۱ با انجام انواع تست ها در آزمایشگاه های معتمد سازمان ملی استاندارد دریافت شد، عنوان كرد: كسب این گواهی بدان معناست كه كمپوست تولیدی سازمان از این پس بدون هیچ گونه محدودیتی می تواند در فضای سبز شهری، خانه ها، باغ ها و زمین های كشاورزی استفاده گردد. علیپور كسب این موفقیت را مرهون اجرای موفق طرح كاپ (كاهش پسماند) دانست و افزود: با اجرای این طرح كه به دنبال خود افزایش آگاهی مردم نسبت به لزوم و نحوه تفكیك پسماند، كاهش تولید زباله و كاهش پسماندهای حجیم را به همراه داشت، در نهایت پسماندی كه وارد سایت آرادكوه می شد از كیفیت بسیار بالاتری برخوردار بود و همین مورد كمك كرد تا پسماندهای آلی كه تبدیل به كمپوست می شدند در كنار اصلاح روش ها خاصیت های فیزیكی، شیمیایی و میكروبی لازم برای دریافت گواهی استاندارد را داشته باشند. وی ابراز امیدواری كرد كه با مشاركت و همراهی تمامی شهروندان در اجرای طرح كاپ، شاهد تحقق دیگر اهداف عالی این طرح و اثرات مثبت آن در ارتقای سطح سلامت و زندگی این عزیزان باشیم.


منبع:

1399/01/02
23:12:42
5.0 / 5
1853
تگهای خبر: تولید , زمین , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری