توسط اعضای شورای شهر تهران انجام شد؛

اصلاح مصوبه تخفیف به اسناد نكول شده

اصلاح مصوبه تخفیف به اسناد نكول شده

شیك بار: اعضای شورای اسلامی شهر تهران مصوبه خود درباب ارائه به اسناد نكول تخفیف به اسناد نكول شده را اصلاح كردند.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورا مصوبه گذشته خود درباب تخفیفات پیش بینی شده برای اسناد نكول شده اصلاح تایپی كردند.
محسن هاشمی با بیان این كه هفته گذشته در مورد اسناد نكول شده مصوباتی داشتیم و قرار شد با تعیین مبالغ و زمان های مشخصی به افراد تخفیف بدهیم، اظهار داشت: اما این مساله هفته قبل سوء تفاهماتی را ایجاد كرد و برای عبور از این اختلافات پیشنهاد دادم كه یكبار دیگر این قسمت مصوبه در شورا بررسی شود.
وی در تشریح این سوء تفاهم اظهار نمود: در متن پیشنهاد نوشته شده بود كه خسارت تأخیر باید ارائه شود، اما در جدول مربوطه كه در مورد تخفیفات بود به این مساله توجه نشده بود و از آنجایی كه متن مصوبه با پیشنهاد مصوب تفاوت داشت و این نشان می داد كه اعضای شورا هنوز بر موضوع تسلط ندارند و زمانی كه ما این مصوبه را به شهرداری ابلاغ كردیم، معاونت مالی به این مساله ایراد گرفت.
رئیس شورای شهر تهران با بیان این كه بازه زمانی كه برای ارائه ی تخفیف در نظر گرفتیم متفاوت می باشد، افزود: ما تصویب كردیم كه اسناد با سررسید سال ۱۳۹۰ به قبل كه می تواند یك بازه بیشتر از ۲۰ ساله را شامل شود و بطور قطع مبالغی كه در پرداخت می كنند ارزش واقعی خودرا ندارد چونكه ممكنست یك نفری پنج میلیون جریمه شده باشد اما پنج میلیون آن زمان كجا و حالا كجا؟ و بازه جدول طولانی است.
امامی معاون مالی شهرداری نیز با بیان این كه بنظر می رسد كه یك اشتباه تایپی صورت گرفته است چونكه درصد تخفیف و مبالغ اسناد مشخص است، اظهار نمود: واقعیت این است كه ما باید اینگونه پرونده ها را تعیین تكلیف نماییم، چونكه بعضاً افرادی را داریم كه میزان جریمه اش از اصل پول بیشتر است. بعنوان مثال یك نفر پرونده اش ۲۰ میلیون تومان حكم داشته اما با نپرداختن این مبلغ حالا جریمه اش ۳۰۰ میلیون شده و باید برای این فكری نماییم.
هاشمی پیشنهاد نمود بجای استفاده از كلمه «خسارت و تعدیه» از كله كلی تر «اسناد نكول» شده استفاده كنند كه اعضای شورای شهر نیز به این پیشنهاد رأی موافق دادند.


منبع:

1398/11/06
22:04:40
5.0 / 5
2108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری