در اطلاعیه ای اعلام شد:

محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن

محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن

به گزارش شیك بار مدیر عملیات بازار فرابورس، 5 محدودیت معاملاتی گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن دو بانك مسكن و ملی را اعلام نمود و اظهار داشت: اعتبار اوراق گواهی صادره برای ستاندن تسهیلات تا یك ماه بعد از توقف نماد است.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، ناظر بازار فرابورس در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته «چهارشنبه ۱۱ دی ماه ۹۸» با صدور یك اطلاعیه اعلام نمود: با عنایت به مصوبه ۲۸ مهر ماه ۹۴ شورای پول و اعتبار، موارد ذیل درباب اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك مسكن اعمال می شود.
بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن به مدت ۴ ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی كه فقط چهار ماه تا اختتام معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی گردد.
به همین دلیل در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی «تسه ۹۶۱۰، تسه ۹۶۱۱ و تسه ۹۶۱۲ و تسه ۹۷۰۱» مشمول محدودیت مذكور نیست.
همچنین درباب اوراق گواهی صادره بانك عامل حوزه مسكن، محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداكثر ۱۶۰ ورقه برای هر كد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است و متقاضیان خرید باید محدودیت های مذكور را درباب ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت نمایند و تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیشتر از سقف مجاز می تواند منجر به ابطال تمامی معاملات و حذف سفارش های ثبت شده و ارجاع سوژه به مرجع رسیدگی به تخلفات شود.
افزون بر این، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت ستاندن تسهیلات تا یك ماه بعد از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. متقاضیان برای اطلاع از سایر جزئیات می توانند به اطلاعیه های این شركت مندرج در سایت رسمی فرابورس به آدرس www.ifb.ir بازگشت كنند.
جزییات معاملات حق تقدم تسهیلات مسكن بانك ملی
از سوی دیگر، در بخش دوم اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس درباب نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك ملی آمده كه اعتبار تمامی اوراق تسهیلات مسكن بانك ملی «تملی» برای نقل و انتقال «خرید و فروش» در بازار فرابورس از روز ۱۵ ماه ذكر شده در شرح نماد به مدت دو سال تقویمی است.
در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای ستاندن تسهیلات تا یك ماه بعد از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید «حداكثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش» برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك ملی به تعداد ۲۴۰ ورقه تعیین شده است.


منبع:

1398/10/14
21:45:30
5.0 / 5
1895
تگهای خبر: بار , خرید و فروش , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری